Çözüldü GTX 1060 - R5 5600 sistem oyuna girince yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thelordofs59

Hectopat
Herkese iyi Sosyaller, benim sorunum işlemcimi değiştirdikten sonra başladı. Dün R5 2400G işlemcimi R5 5600 ile değiştirdim. İlk başta bilgisayar açılmadı, eski işlemciyi takıp (R5 2400G) BIOS'u güncelledim. Temiz kurulum yaptım, sürücüleri güncelledim, softwareleri kurdum, her şey on numara fakat ''herhangi bir oyuna girdiğimde bilgisayar reset atıyor.'' Stres testi yaptım, ısınma sorunu yok.

Bilgisayar stres testinde reset atmadı, kasa çok sıcak hava da üflemiyor. RAM'leri test ettim, yeni aldığım CPU'yu stres testine tabii tuttum yine sorun yok. Tüm ekipman ve donanım eski işlemcim de kullandığım ile aynı. 650W +80 Silver PSU var yetmesi lazım. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Anakart: MSI B350 PC Mate.
GPU: ASUS NVIDIA GTX 1060 6 GB Dual.
CPU: R5 5600.
RAM: 4x4 3200MHz Adata XPG Gammix.
M.2 SSD: 1 adet.
SATA SSD: 1 adet.
LED'li fan: 5 adet.
PSU: Xigmatek 650W +80

Herkese iyi Sosyaller, benim sorunum işlemcimi değiştirdikten sonra başladı. Dün R5 2400G işlemcimi R5 5600 ile değiştirdim. İlk başta bilgisayar açılmadı, eski işlemciyi takıp (R5 2400G) BIOS'u güncelledim. Temiz kurulum yaptım, sürücüleri güncelledim, softwareleri kurdum, her şey on numara fakat ''herhangi bir oyuna girdiğimde bilgisayar reset atıyor.'' Stres testi yaptım, ısınma sorunu yok.

Bilgisayar stres testinde reset atmadı, kasa çok sıcak hava da üflemiyor. RAM'leri test ettim, yeni aldığım CPU'yu stres testine tabii tuttum yine sorun yok. Tüm ekipman ve donanım eski işlemcim de kullandığım ile aynı. 650W +80 Silver PSU var yetmesi lazım. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Anakart: MSI B350 PC Mate.
GPU: ASUS NVIDIA GTX 1060 6 GB Dual.
CPU: R5 5600.
RAM: 4x4 3200MHz Adata XPG Gammix.
M.2 SSD: 1 adet.
SATA SSD: 1 adet.
LED'li fan: 5 adet.
PSU: Xigmatek 650W +80

Ya Logitech software ya da Corsair softwareden dolayı sanırım onları kaldırınca düzeldi. Tam 5 yıl önce aynı sorunu farklı bir biçimde yaşamştım yine bu software yüzünden Logitech olabilir diye düşünüyorum. Konu kilitlenebilir teşekkürler.

PSU değiştirdim düzeldi arkadaşlar. Güncelleme yapıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı