GTX 1060 sıcaklıkları

Mithril5

Kilopat
Asus Dual GTX 1060 6 GB.
Sistem boşta iken değerler bunlar. Oyun oynarken 70 dereceleri falan görüyor arkadaşlar. Yalnız anlamadığım nokta kart değişime gitti ve geldikten sonra boşta iken fanlar dönmüyor. Oyun ya da grafik kullanımı arttığında dönüyor. Ama derece olarak 40-45 dereceleri gösteriyor boşta iken? Arka planda çalışan programlara da baktım bir şey bulamadım. Sıcaklık değeri nasıl? Fanlar beklemede iken bu değerlerin olması normal mi?

boşta.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli bir sıcaklık düzeyine kadar fanlar çalıştırılmaz, bu bir sorun değil.
Ayrıca boştaki ve yükteki değerler gayet iyi.

Ekran kartları için 90 derece üstüne çıkılmadıkça güvenli aralıktır.
İdeal maksimum sıcaklık ise 70-80 arasıdır. Yani normal.

Belli bir sıcaklık düzeyine kadar fanlar çalıştırılmaz, bu bir sorun değil.
Ayrıca boştaki ve yükteki değerler gayet iyi.

Bilgisayarı ilk açtığımda 20-25 derece olarak görünüyor Afternurner’ da sonra ısı yükseliyor. Fanlar yük altında olmayıp, sistem boşta iken nasıl 40-45 derecelere çıkıyor neden olabilir peki ?

Son düzenleme:
Bilgisayarı ilk açtığımda 20-25 derece olarak görünüyor Afternurner’ da sonra ısı yükseliyor. Fanlar yük altında olmayıp, sistem boşta iken nasıl 40-45 derecelere çıkıyor neden olabilir peki ?
1060 kullanıyorum boşta 35 derece. 60 derece olmadan çalışmaması için ayarladım. O kadar önemli değil sıcaklık. Belki kasa içi fan ya da kablolama yüzünden olabilir.

Bilgisayari actiginiz anda ekran karti bosta dahi olsa bir elektrik gidip calismasi gerekir. Fanlarda belli bir sicakliga kadar dönmeyecegi icin ilk basta bir miktar isinir. Fanlarin belli bir sicakliga kadar donmemesi faydalidir. Çünkü fanlarin daha az yipranmasini saglar. Surekli calissaydi daha cabuk eskiyip ariza cikartabilirdi. Kritik sicakliklara yaklasmadiginiz surece kafaya takmaniza gerek yok. 90 dereceye kadar rahat olun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı