GTX 1060 sistem aniden donuyor

omerfaruk37

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm arkadaşlar. Bilgisayarım aniden donuyor. Sorunu bir türlü çözemedim. Format attım fakat işe yaramadı. Oyun oynarken sıkıntı olmuyor donmuyor saatllarce oyun oynuyorum donmuyor. Fakat masaüstünde 2dk dolasinca hemen donuyor ve hiçbir şeye tepki vermiyor. Restart atmak zorunda kalıyorum.

Sistem:
MSI GTX 1060 6 GB ocv1.
Corsair Vengeance 4x2 1600 MHz.
MSI 970 Gaming anakart.
Kingston 120 GB SSD.
Toshiba 500 GB HDD.
Cooler Master 600 Watt 80+ PSU
Windows 10 Pro.

Windows 10 kurulu olduğu diskte bir sorun olabilir mi ? PSU derdim ama yük altına girince sıkıntı yok diyorsun. Oyunların HDD de ve SSD de ise win10 var sanırım. RAM için de Mesmtest86 testi yapabilirsin. Diskte ölü sektör vardır belki orayı okuyunca tıkanıyordur çok bilmiyorum bilen arkadaşlar yardımcı olur inşallah.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 10 kurulu olduğu diskte bir sorun olabilir mi? PSU derdim ama yük altına girince sıkıntı yok diyorsun. Oyunların HDD de ve SSD de ise Windows 10 var sanırım. RAM için de mesmtest86 testi yapabilirsin. Diskte ölü sektör vardır belki orayı okuyunca tıkanıyordur çok bilmiyorum bilen arkadaşlar yardımcı olur inşallah.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Test yaparken PC donunca PC zarar görür mü?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı