GTX 1650S sistem oyun oynarken aniden donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

BugraSw61

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, bilgisayarımda Valorant, Battlefront 2 gibi oyunlar mevcut. Bu oyunları oynarken mesela genelde oyun yükleme ekranlarında veya giriş ekranlarında 20-25 saniyelik donmalar oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistemim:
GTX 1650 Super. A320M-A Pro.
Ryzen 5 3600. Adata 480GB SSD.
Jigsaw 8 GB RAM.

SSD galiba kronik sorunluydu o yüzden olabilir RAM'i de 8x2 yapmanızı öneririm.

Kronik sorunludan kasıt Adata'nın kötü olması mı? Bir de sistemim garantiden gelmişti İşlemcimin bozulduğunu o işlemci de 3500X'di ve ellerinde kalmadığını söylediler. Bende üstüne 400TL koyarak 3600 aldım. Acaba bu sorun işlemciden kaynaklanabiliyor olabilir mi?

Kronik sorunludan kasıt Adata'nın kötü olması mı? Bir de sistemim garantiden gelmişti işlemcimin bozulduğunu o işlemci de 3500X'di ve ellerinde kalmadığını söylediler. Bende üstüne 400TL koyarak 3600 aldım. Acaba bu sorun işlemciden kaynaklanabiliyor olabilir mi?

İşlemciden değildir seninki oyunlar açılırken donmalar olabilir bende de oluyor oyun içi oluyorsa sıkıntı olabilir ama oyun açılırken oluyorsa normal.

İşlemciden değildir seninki oyunlar açılırken donmalar olabilir bende de oluyor oyun içi oluyorsa sıkıntı olabilir ama oyun açılırken oluyorsa normal.
Mesela belki biliyorsunuzdur Valorantta genelde raund içinde bir donma yaşamıyorken aniden silah satın alma evresine geçince bir donma oluyor ve bu donma gerçekten 20 saniye civarı sürüyor. Gerçekten kafayı yiyeceğim artık.

Öncelikle herkese merhaba, bilgisayarımda Valorant, Battlefront 2 gibi oyunlar mevcut. Bu oyunları oynarken mesela genelde oyun yükleme ekranlarında veya giriş ekranlarında 20-25 saniyelik donmalar oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistemim:
GTX 1650 Super. A320M-A Pro.
Ryzen 5 3600. Adata 480GB SSD.
Jigsaw 8 GB RAM.

Aynı SSD'yi kullanıyordum saçma salak droplar oluyordu oyunlarda ve video izlerken "dızz" diye ses çıkıp 1-2 saniye donuyordu SSD'yi değiştim kafam rahat.

Mesela belki biliyorsunuzdur Valorant'ta genelde raund içinde bir donma yaşamıyorken aniden silah satın alma evresine geçince bir donma oluyor ve bu donma gerçekten 20 saniye civarı sürüyor. Gerçekten kafayı yiyeceğim artık.

Bilgisayarına FurMark ve benchmark testi yapabilir misin ilk Bencmark'ı yap sonuçları gönder olmadı FurMark deneriz.
Not: Sorunun kaynağını bulmak için.

Geri
Yukarı