GTX 1060 sistem aniden donuyor

Adahisna

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI Pro B660M-A

RAM: 32GB DDR4

SSD: 1TB.

İşlemci: Intel i7-12700

Ekran kartı: 3050 ti

PSU: 800W.
RAM
Ballistix 8 GB DDR4 2400HZ
SSD veya HDD modeli
HP SSD EX900 M.2
Ekran kartı
1060 6 GB.
Anakart
B450M S2H.
İşlemci
Ryzen 5 1500X.
Merhaba öncelikle sistem bilgilerim;

Anakart: B450M S2H.
CPU: Ryzen 5 1500X.
GPU: 1060 6 GB.
RAM: Ballistix 8 GB DDR4 2400Hz.
PSU: Megamax 600W.
SSD: Hikvision 120GB SSD.
M.2 SSD: HP SSD EX900 M.2

Bilgisayarım oyun oynarken aniden donuyor. Örnek vermem gerekirse Valorant oynuyorum ve aniden ekran donuyor hiçbir tepkime vermiyor sadece arkada ses var veya Ready or Not oyununa giriyorum girer girmez donuyor sadece oyunun başlangıçta ki o kırmızılı ekranı veriyor sonra donuyor. Ve bu sorunu M.2 SSD taktıktan sonra yaşamaya başladım sonradan M.2 SSD'ye Windows kurdum düzelir diye fakat hala devam ediyor. M.2 SSD yerinden mi oynuyor diyeceğim de zannetmiyorum da aslında çünkü tertemiz Windows'u acıyor direkt ayrıca şöyle bir şey de var, donduktan sonra fişi çekip takıyorum hiçbir şey olmamış gibi açıyor Windows'u.

Merhaba öncelikle sistem bilgilerim;

Anakart: B450M S2H.
CPU: Ryzen 5 1500X.
GPU: 1060 6 GB.
RAM: Ballistix 8 GB DDR4 2400Hz.
PSU: Megamax 600W.
SSD: Hikvision 120GB SSD.
M.2 SSD: HP SSD EX900 M.2

Bilgisayarım oyun oynarken aniden donuyor. Örnek vermem gerekirse Valorant oynuyorum ve aniden ekran donuyor hiçbir tepkime vermiyor sadece arkada ses var veya Ready or Not oyununa giriyorum girer girmez donuyor sadece oyunun başlangıçta ki o kırmızılı ekranı veriyor sonra donuyor. Ve bu sorunu M.2 SSD taktıktan sonra yaşamaya başladım sonradan M.2 SSD'ye Windows kurdum düzelir diye fakat hala devam ediyor. M.2 SSD yerinden mi oynuyor diyeceğim de zannetmiyorum da aslında çünkü tertemiz Windows'u acıyor direkt ayrıca şöyle bir şey de var, donduktan sonra fişi çekip takıyorum hiçbir şey olmamış gibi açıyor Windows'u.

DDU ile ekran kartı sürücüsü kaldırıp tekrar indirmeyi deneyin.

DDU ile ekran kartı sürücüsü kaldırıp tekrar indirmeyi deneyin.

Yeni indirmiştim ekran kartı sürücülerini.

2 SSD'nin de sağlığına bakın ve hız testi yapın.

2 SSD'nin de sağlığına bakın ve hız testi yapın.

Bu testi HD Tune uygulamasıyla yapmıştım fakat hiçbir bad sensor ya da bir hatayla karsılaşmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı