Çözüldü GTX 1060 sistem oyun oynarken donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Brandt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 2-3 haftadır bu sorun ile karşı karşıyayım. LOL, PUBG gibi oyunları oynarken oyun aniden donuyor, hiç hareket etmiyor. Eğer bilgisayarım donsaydı donanımsal sorun olabileceğini düşünürdüm ama "CTRL+alt+del" yapınca görev yöneticisine falan tıklayabiliyorum. Mause hareket ediyor, oturumu kapat deyince oturumu kapatabiliyorum. Sadece görüntü oyun ekranında takılı kalıyor. Tek çarem oturumu kapatıp tekrar açmak oluyor. Alt + tab yapmak işe yaramıyor. O ekranda takılı kalıyor görüntü. Ek olarak eklemek istediğim tam emin olmamakla birlikte sanırım Bs Player adlı programda video izlerken de ekran donuyordu. Fakat Chrome, opera gibi tarayıcıları kullanırken, Youtube gibi sitelerde saatlerce video izlerken herhangi bir donma sorunu yaşamıyorum. Tüm driverlarım güncel durumda. Net freamwork vb. programları kontrol etmedim çünkü o konu hakkında bir bilgim yok. Bu sorunun kaynağı sizce nedir?

Windows'u yeniden kurdum, tüm güncelleştirmeleri yaptım.

Sistemim şu şekilde:
  • i5 6600
  • GTX 1060 3G
  • 8 GB RAM
  • 600 W PSU 80+Plus
  • SSD

Çözüm
Ping değerlerini kontrol etmen daha doğru olur.

Sorunun internet kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Offline oynadığım birkaç oyunda da aynı sorunu yaşıyordum ama konuya eklemeyi unutmuşum.
Sorunun çözümünü tesadüfen internette dolaşırken buldum. Bir arkadaşta aynı sorunu yaşamış, format atmış düzelmiş. Sonrasında driverları kurmuş, SteelSeries Driver'ı sorun yapıyormuş. Onu tekrar silince düzelmiş. Bende SSEngine ve SSAudio driverlarını sildim ve sorunum çözüldü muhtemelen. 5 oyundur sıkıntı yaşamıyorum.
Ping değerlerini kontrol etmen daha doğru olur.

Sorunun internet kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Offline oynadığım birkaç oyunda da aynı sorunu yaşıyordum ama konuya eklemeyi unutmuşum.
Sorunun çözümünü tesadüfen internette dolaşırken buldum. Bir arkadaşta aynı sorunu yaşamış, format atmış düzelmiş. Sonrasında driverları kurmuş, SteelSeries Driver'ı sorun yapıyormuş. Onu tekrar silince düzelmiş. Bende SSEngine ve SSAudio driverlarını sildim ve sorunum çözüldü muhtemelen. 5 oyundur sıkıntı yaşamıyorum.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı