Oyun oynarken GTX 1060 bilgisayar kapanıyor

mtn1463

Hectopat
Daha fazla  
Oyuna giriyorum bazen 5 saat oynayabiliyor bazen 5 dakikada bilgisayar yeniden başlıyor. Isı değerlerine baktım normal oyunda FPS değerleri olması gerektiği gibi CS:GO oynadığım zaman arada bir oluyor. PUGB girdiğimde uçaktan atladıktan sonra şehre inince yeniden başlıyor. Ayarları düşüyorum en düşüğe o zaman biraz daha uzun oynayabiliyorum oyunu. Oyunlarda ani takılmalar güç kaynağından kaynaklanabilir mi?
  • Intel Core i5 8600K
  • Ekran karti olarak GTX 1060
  • RAM Adata 8GB 2133 MHz CL15 DDR4
  • Anakart MSI Z370-A PRO
  • Zalman ZM500-LE 500W (3 yıl önce alındı)
  • Sıvı soğutma Cooler Master 120mm
  • SSD 120 GB
hataaaaaaaaaa.pngcommandcenter.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Olay görüntüleyicisi raporuna göre, sisteminiz kendini kapatıyor. Sorunun nedeni RAM, PSU veya ekran kartı sürücüsü kaynaklı olabilir.

Olay görüntüleyicisi raporuna göre, sisteminiz kendini kapatıyor. Sorunun nedeni RAM, PSU veya ekran kartı sürücüsü kaynaklı olabilir.
Evet ne önerirsiniz? Nasıl bir yol izlemeliyim.
Elinde başka bir güç kaynağı varsa onunla dene olmadı bir bilgisayarcıya götür tavsiyem sorunu bilen birine çözdürbekran kartı mefta olmasın
Güç kaynağı yok maalesef. Oyuna girmiyorum normal kullanımda kapanmıyor.
Benim güç kaynağım bütün bileşenler tam yükte çalıştığında yetmiyor olabilir mi? Gidip direk PSU almak istemiyorum sorun RAM veya ekran kartı kaynaklıysa nasıl diğer şıkları elerim?

Son düzenleme:
Bence cevap belli dostum, güç kaynakları zamanla gücünü kaybederler. +80 sertifikalı güç kaynakları bile 3 yıl kullanımdan sonra performans kaybı yaşar. Benim güç kaynağım 600W du 4 yıldan sonra bilgisayarı değiştirme kararı aldım. Sistem dizdim ve güç kaynağımı kullanmak istedim. Orada güç kaynağımı ölçtüklerinde 380W değer gözüktü yani neredeyse yarıya kadar güç kaybetmiş 750W +80 sertifikalı bi güç kaynağı almıştım.

Büyük ihtimal güç kaynağından sıkıntı var. Ancak bu işler belli olmaz mesela bir güç kablosu tam temas etmiyordur anakarta.

Bence cevap belli dostum, güç kaynakları zamanla gücünü kaybederler. +80 sertifikalı güç kaynakları bile 3 yıl kullanımdan sonra performans kaybı yaşar. Benim güç kaynağım 600W du 4 yıldan sonra bilgisayarı değiştirme kararı aldım. Sistem dizdim ve güç kaynağımı kullanmak istedim. Orada güç kaynağımı ölçtüklerinde 380W değer gözüktü yani neredeyse yarıya kadar güç kaybetmiş 750W +80 sertifikalı bi güç kaynağı almıştım.
Büyük ihtimal güç kaynağından sıkıntı var. Ancak bu işler belli olmaz mesela bir güç kablosu tam temas etmiyordur anakarta.

Cevaplarınız için teşekkürler. Cooler Master Watt 700W 80+ Aktif PFC 120mm Fanlı PSU Fiyatı bu güç kaynağını almayı düşünüyorum önerisi olan varsa değerlendirebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı