GTX 1060 Sistem Sıcaklık Değerleri Nasıl Olmalı?

Bedri Fincancı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık bir aydır kullanmakta olduğum sistemimin sıcaklık değerleri ve ekran kartı kullanımın iyi mi veya kötü mü olduğu sorusu aklıma takılıyor. Ekran kartım MSI GeForce GTX1060 Gaming X 6 GB, işlemcim ise Ryzen 5 1600. Ekran kartım boşta 45-50 derece arasında seyrediyor. Yük altında ise 75-76 derece civarlarında, GPU kullanımı ise %75 civarlarında. İşlemcimin sıcaklığı ise 70-72 derece dolaylarında ve 1900 MHz civarlarında. Kasam masamın üstünde sol, ön ve arka tarafından hava alabilecek şekilde duruyor ve önde 3 adet fan arkada da 1 adet egzoz fan bulunuyor. Kasa içi kablolamam da gayet sade. Sizce bu değerler normal mi? Değilse nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yaklaşık bir aydır kullanmakta olduğum sistemimin sıcaklık değerleri ve ekran kartı kullanımın iyi mi veya kötü mü olduğu sorusu aklıma takılıyor. Ekran kartım MSI GeForce GTX1060 Gaming X 6 GB, işlemcim ise Ryzen 5 1600. Ekran kartım boşta 45-50 derece arasında seyrediyor. Yük altında ise 75-76 derece civarlarında, GPU kullanımı ise %75 civarlarında. İşlemcimin sıcaklığı ise 70-72 derece dolaylarında ve 1900 MHz civarlarında. Kasam masamın üstünde sol, ön ve arka tarafından hava alabilecek şekilde duruyor ve önde 3 adet fan arkada da 1 adet egzoz fan bulunuyor. Kasa içi kablolamam da gayet sade. Sizce bu değerler normal mi? Değilse nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim? Yardımlarınızı bekliyorum.
Bence gayet iyi. Kasanız nedir?

Aynı ekran kartı boşta 46 Derece. Normal sanırım.İşlemci konusunda bir şey söyleyemem i5 8600k var bende cooler master hyper 212 kullanıyorum boşta 35 derece oyunda 55 derece gibi oluyor.

Bende aynı kart boşta 35-36 yüksek sistem gerektiren oyunlarda ultra ayarlarda maksimum sıcaklık 65-70 derece arası. 1 önde 1 tane de egzoz fanı var. Ekran kartı ve kasa fanları otomatikte ama senin değerlerinde de endişe edecek bir durum yok.

Benim ekran kartım Asus Strix GTX1060 6G modeli boşta 35-40, yükte en fazla 50-55 dereceyi görüyor. O da fanlar çalışmadığından.:D 55 dereceyi gördükten sonra fanlar çalışıyor ve 50 dereceye indiğinde tekrar duruyor. 70 derece biraz fazla gibi geldi bana:kararsız: sistemi oyun oynadıktan sonra fanlarını sona vurup soğutmak iyi olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı