GTX 1060 Sistem toplama

Bütçe
4000
Yani ben işlemci olarak ryzen 3 3100 anakart olarakta gigabyte b550m s2h aldım bunu almasaydım b450m s2h modelini alacaktım. Amacım oyun onun dışında kullandığım programlar var lakin işlemci yetiyor render yada işlemciyi yoracak işler yapmıyorum daha çok ekran kartına para harcadım.

Ryzen 3 3100'e stok fan yeter mi peki bir de önü açık kasalar ses sorunu olacağını düşünüyorum daha sessiz kasa önerisi olan varsa değerlendirebilirim.

Ben sorun yaşamadım maksimum 50-55 derece stres testlerinde 60 dereceleri gördüm şuan 4.2 GHz ile kullanıyorum. Kasam zalman t7 önde ortada 1 fan ve egzoz fanı var zalman n5 mf modelide güzeldir ben menteşeli yapısından dolayı bu kasayı tercih ettim ve rgbsiz olduğu için biraz saçma gelebilir size tabi. İşlemci konusunda belirleyici olmak istemem lakin oyun ve ekstra işlemciye yük bindirecek işler yapmıyor iseniz ryzen 3 3100 güzel bir seçenek olur ve elinizde ekstra para kalır. Anakart konusunda b550 anakartların giriş seviyesinin de giriş seviyesi bir anakart aldım hiçbir sorun yaşamadım şuana kadar. En çok parayı ileriye dönük olsun diye soğutma performansı da yüksek bir ekran kartına yatırdım.

Önü kapalı kasa kullanma şansım oldu açıklık az olduğundan önü açık kasalara göre fazla ısınıyor benim gözlemim tabii kasayı kullandığın alana koyduğun yere göre de değişir oyun için işlemci 3600X öneririm stok soğutucusu 3600'den daha iyi diye biliyorum ama ileride bir sıvı soğutma ile daha yüksek performanslar da alabilirsiniz. Corsair 275r airflow tempered glass bu kasa da güzel görünüyor ama bunun da önü açık çok takıntılı değilseniz ses konusunda kasa tercihinizi soğutması iyi olandan yana yapmanızı öneririm.

Önü kapalı kasa kullanma şansım oldu açıklık az olduğundan önü açık kasalara göre fazla ısınıyor benim gözlemim tabii kasayı kullandığın alana koyduğun yere göre de değişir oyun için işlemci 3600X öneririm stok soğutucusu 3600'den daha iyi diye biliyorum ama ileride bir sıvı soğutma ile daha yüksek performanslar da alabilirsiniz. Corsair 275r airflow tempered glass bu kasa da güzel görünüyor ama bunun da önü açık çok takıntılı değilseniz ses konusunda kasa tercihinizi soğutması iyi olandan yana yapmanızı öneririm.

Kasa olarak Corsair 275r hoşuma gitti işlemci konusunda 3100 ile 3600 arasındayım farka değer mi anakart olarak ASUS ile MSI arasında 300 TL gibi bir fark var ASUS fanı olduğumdan dolayı onu değiştirmeyi düşünmüyorum sipariş vericeğim yarına kadar yardımcı olabilecek arkadaşlara duyrulur.

Corsair 275r airflow tempered glass mid-Tower beyaz kasa CC-9011182-WW
Acaba bu nasıl olur kasa olarak.
Önde 3 fan ve 1 egzoz fan ile geliyor internette kullanıcı yorumları güzel şikayet etmemiş kimse sonuçta sistemin en son değişecek parçalarından birisi. Kasa ömürlük durur eğer sizde uygun gördüyseniz alınır.

Önde 3 fan ve 1 egzoz fan ile geliyor internette kullanıcı yorumları güzel şikayet etmemiş kimse sonuçta sistemin en son değişecek parçalarından birisi. Kasa ömürlük durur eğer sizde uygun gördüyseniz alınır.

Evet hoşuma gitti inceleme şansı bulunca işlemci ve soğutucu kaldı.
NVIDIA 1060 6 GB ekran kartında hangi işlemci darboğaz oluşturmaz
Ryzen 3 3100 mü Ryzen 5 3600 mi ikisi de oluşturmaz mı anakart olarak B450 ya da B550 anakart düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı