GTX 1060 sistem Valorant'ta düşük FPS veriyor

Faih1667

Picopat
Daha fazla  
İnternette işlemcimi ve ekran kartımı yazıp Valorant vidosu açtığımda Low ayarlarda 340-350FPS görüyor. Benim PC'de 170 hatta yer yer 110 FPS oluyor.

Ben 3-4 ay önceyle kıyaslıyorum açıkçası.

Büyük ihtimalle çoğu kişi kendi sorunlarını genele yayıyor, Haziran'dan beri oynuyorum hiç sorun yaşamadım diyebilirim. Bunu geçtiğimiz ay kaydetmiştim misal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu hangi videoda gördün 300-350 FPS verdiğini? 7700'ün 150-160 FPS'i aştığını pek göremedim videolarda.
Kino, 7700'ün 200-250 bandından aşağı düşmemesi gerektiğini düşünüyorum. 7500 ile birkaç ay önce 1080p Low kalitede 170-200 bandında seyrediyordu. Bilmiyorum, sen nasıl bakıyorsun bu olaya, 300'ü falan 7700K olmadığı sürece göremez ama arkadaşın söylediği değerler biraz tuhaf gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kino, 7700'ün 200-250 bandında aşağı düşmemesi gerektiğini düşünüyorum. 7500 ile birkaç ay önce 1080p Low kalitede 170-200 bandında seyrediyordu. Bilmiyorum, sen nasıl bakıyorsun bu olaya, 300'ü falan 7700K olmadığı sürece göremez ama arkadaşın söylediği değerler biraz tuhaf gibi.

Senin testin daha güzel. 7500 ile 7700 arasında %10 çekirdek gücü var desek sen ne alıyorsan 10-20 FPS fazlasını alır. 300 FPS hayal 7700 ile. 10400F bile veremiyor onu.

Senin testin daha güzel. 7500 ile 7700 arasında %10 çekirdek gücü var desek sen ne alıyorsan 10-20 FPS fazlasını alır. 300 FPS hayal 7700 ile. 10400F bile veremiyor onu.
Bilemiyorum, hani HT/SMT destekli işlemcilerde bu oyunda çoklu izlek etkinleştirme ayarı vs de aktif hale geldiği için değerlerin biraz daha iyi olması gerektiğini öngörmüştüm. Normal şartlarda dediğin doğru zaten 👍🏻

Büyük ihtimalle çoğu kişi kendi sorunlarını genele yayıyor, Haziran'dan beri oynuyorum hiç sorun yaşamadım diyebilirim. Bunu geçtiğimiz ay kaydetmiştim misal.
Bu videoyla hangi argümanı desteklediniz anlayamadım açıkçası. 3-4 ay önce çektiğiniz bir video varsa, bu video ile birlikte değerlendirebiliriz belki. Aynı harita olmasına ve 5v5 maç olmasına da dikkat etmek gerekir.

Bu videoyla hangi argümanı desteklediniz anlayamadım açıkçası. 3-4 ay önce çektiğiniz bir video varsa, bu video ile birlikte değerlendirebiliriz belki. Aynı harita olmasına ve 5v5 maç olmasına da dikkat etmek gerekir.

Evet var. Ağustos ayından bu da;

İstersen şimdi de bir el girip video kaydedebilirim.

Evet var. Ağustos ayından bu da;

Aynı harita değil zaten ancak FPS'ler arasında yine fark var. 200'lere kadar düşüyor çatışmada.

Aynı harita değil zaten ancak FPS'ler arasında yine fark var. 200'lere kadar düşüyor çatışmada.
Yanlış anlama ama kino'nun işlemci 7500'ü de 7700'ü de ağır şamarlıyor hatta şu an kullandığım 8700'ü de tekli çekirdekte az da olsa tokatlıyor. Bence i7-7700 ile ortalama 200+ alıyorsan sorun yoktur, çoklu izlek ayarının açık olduğundan da emin ol.

Yanlış anlama ama kino'nun işlemci 7500'ü de 7700'ü de ağır şamarlıyor hatta şu an kullandığım 8700'ü de tekli çekirdekte az da olsa tokatlıyor. Bence i7-7700 ile ortalama 200+ alıyorsan sorun yoktur, çoklu izlek ayarının açık olduğundan da emin ol.

@WithTheRuleOfLaw güncellemelerden sonra belirgin bir düşüş hissediyorsa (buna konu sahibi de dahil) çevredeki "abi optimizasyon kötü, yama oyunu bozdu" laflarına inanmamalarını öneririm. Çünkü aynı laflar neredeyse 2 yıldır devamlı tekrarlanıyor.

Bu kadar büyük bir oyun yarı yarıya FPS düşürecek bir hatalı yama çıkarsa oyunu askıya alırlar düzeltmek için o kadar profesyonel kişi oynuyor, para dönüyor üzerinde. Oyunun optimizasyonu tam tersine çok iyi, GT 1030 gibi bir kartın bile düşük ayarlarda yüzlerce FPS çizebileceği bir ortam var. Bu da oyunun işlemci ve RAM performansında ne kadar hassas olduğunu da gösteriyor. Ben şu videoları kaydettiğim anda 20-30 FPS kaybediyordum aynı anda diskime video dosyası yazıldığı için. Sisteme sızacak bir zararlı veya oluşacak bir işletim sistem sorununda FPS'in nasıl yamulacağını sen düşün.

Yeni konular

Geri
Yukarı