GTX 1060 sistem Witcher 3'de ekran kartı 80 derece oluyor

Aliovic

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Witcher 3: Wild Hunt'ta MSI Afterburner'da fan Speed'i %60 olarak ayarlıyorumç ekran kartım GTX 1060 3GB eski tiplerinden biraz fanı küçük 65 derece 80 derece arası değişiyor genellikle 70'lerde oynuyorum 100 FPS alıyorum fan Speed'i %100 yapınca 70-55 arası oynuyorum değerlerim sizce makul mü? Fan Speed'i %100 yapmak bir zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır daha UV ne onu bilmiyorum.

Under Volt demek yani ekran kartınızın daha stabil ve düşük hızlarda çalışması bu undervoltlarda %1'lik performans düşüşü oluyor ama ekran kartı dereceleri 10 20 derece düşüyor.

Alttaki video ile çok kolay UV yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Under Volt demek yani ekran kartınızın daha stabil ve düşük hızlarda çalışması bu undervoltlarda %1'lik performans düşüşü oluyor ama ekran kartı dereceleri 10 20 derece düşüyor.

Alttaki video ile çok kolay UV yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zararlı mı?

Mavi ekran olayı falan nedir?

Ekran kartınızın clock değerini çok düşürürseniz oluyor.

Adam ile aynı ayarları yapın onunda ekran kartı 1060. bır sıkıntı olmaz.
Hocam biraz okudum ama bence gerekli bir işlem değil sıcaklık değerleri biraz normal gibi.

Bende 1660 Super var EVGA modeli çok ısındığı ve kasam kötü oldugu için 78 80 derecele çıkıyordu adam ile aynı ayarları denedim şu an %100 kullanımda 63 derece 2/3 FPS kayıp var sadece.

Ekran kartınızın clock değerini çok düşürürseniz oluyor.

Adam ile aynı ayarları yapın onunda ekran kartı 1060. bır sıkıntı olmaz.

Bende 1660 Super var EVGA modeli çok ısındığı ve kasam kötü oldugu için 78 80 derecele çıkıyordu adam ile aynı ayarları denedim şu an %100 kullanımda 63 derece 2/3 FPS kayıp var sadece.
Ekran kartının ömrünü düşürüyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı