GTX 1060 sistemde CS:GO'da düşük FPS ve takılma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

dogukanytk

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba,
CS:GO'da düşük ayarlarda 150-230 arası değişken bir FPS alıyorum. PC'yi aldığımda oynarken rahatsız olmuyordum son zamanlarda fakat aradan 1 yıl geçti, şu an ani FPS düşüşleri oluyor özellikle fight kısımlarında. Akıcılığın eskiye nazaran daha da azaldığını görüyorum. 60 Hz monitör kullanıyorum.
Sistem özellikleri:
Anakart: ASUS ROG STRIX H270F Gaming.
İşlemci: Intel Core i5-7400 3.00GHz (7. nesil)
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 192bit 3 GB.
RAM: Kingston 8 GB.
Çevremde bazı kişiler + 8 GB bir RAM takarsan sorun çözülür diyorlar. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bende yeni sistem aldım. Daha monitör almadım 60Hz monitör kullanıyorum CS:GO girdiğimde 250-300 FPS almama rağmen kasma hissi yaşıyorum. Sanırım monitörden kaynaklanan sorun.

Bende de aynısı oldu ama monitörle alakalı değil. 1 TB HDD de 70gb altında bir alan kaldığında cs go da büyük fps kaybı yaşadım. Belki sende de aynıdır.

-Monitörün çok eski değilse Nvidia Denetim Masası > Çözünürlük değiştirme > Özelleştir > Özel Çözünürlük oluştur > Oyunu oynadığın çözünürlük >Yenileme hızı kısmına 60 tan başlayarak 61 > test > 62 > test > 63 > test... Ekran hata verene kadar 1'er hz artır hata verdiğinde 1 hz düşük ayarlayıp uygula ve çık. Benim 60 hz monitörüm 76 hz çalışıyor şuan. Seninki de en az 75 çalışır bu da oyunu daha akıcı gösterir.

-FPS'yi de 80'e sabitlersen drop yaşama ihtimalin düşer ki yaşasan bile 150'den 50'ye düşen FPS ile 80'den 50'ye düşen FPS bir olmaz.

-Masaüstü çözünürlüğü ile oyun çözünürlüğünün aynı olmasına dikkat et.

-Sağlam kaynaklardan topladığın başlatma seçenekleri gerçekten çok etkili olabiliyor.

Darboğaz hesaplayıcı da sağlam bir darboğaz olduğunu söylüyor.

Attığım linkte CS:GO yok ama BF5'de işlemci odaklı oyun olarak baz alınabilir.

Son düzenleme:
RAM tek slot 8 GB mı yoksa 2x4GB mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı