GTX 1060 sistemde ekran kararıyor

ShukurluJavid98

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler!
MSI GTX 1060 ekran kartı kullanıyorum. Son 2 aydır çok sıkıcı bir sorunla karşılaşmaktayım. Bilgisayar açıkken ekran kararıyor ve fanlar max hızda dönmeye başlıyor. İşin ilginç tarafı bu oyunlarda falan olmuyor. Hiç beklenmedik anlarda oluyor. Stres testine sokuyorum sıcaklık falan herşey yerinde. DDU, Format, Priz değiştirme, Driver Update etme, Kabloları çıkarıp yeniden takma neredeyse her şeyi denedim ama sorun devam ediyor.
Ekran kartı 2017-den bende. İlk kullanıcısıyım. Mining yapmadım. Çok az oyun oynarım.
CPU - i7 7700K
Ram - Corsair 16GB 3200 MHz
PSU - EVGA 700B

Güç ve uyku ayarların da hiçbir zaman seçili mi?
1646245353925.png
Ayırca oyunlarda olmuyor demişsiniz. Hiç beklenmedik yer derken masaüstün de gezinirken filan mı oluyor?

Güç ve uyku ayarların da hiçbir zaman seçili mi?
Ayırca oyunlarda olmuyor demişsiniz. Hiç beklenmedik yer derken masaüstün de gezinirken filan mı oluyor?
evet öyle. her ikisinde hiç bir zaman seçili. Evet kesinlikle bazen oluyor ki saatlarla oyun oynuyorum hiç bişey olmuyor. Çıkıyorum diyelim youtubeye giriyorum video izliyorum birden gidiyor ekran. Birşey de var ki bu sorun yeni yaranmış bişey. 5 yıldır neredeyse PC bende son 1 aydır oluyor bu sorun.

Geri
Yukarı