GTX 1060 sistemde oyun çalıştırınca ekran kararıyor

qw0nz

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1060
İşlemci
i5-11400F
Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle buna benzer birçok konu olmasına rağmen bu sorunuma dair yeni bir konu açarak forumun kurallarını ihlal ettiysem özür dilerim. Lakin diğer konuları incelememe rağmen, kısıtlı bilgime dayanarak, benim yaşadığım sorunu çözebilecek bir şey olmadığını düşündüm.

Yaklaşık 40-50 dakika önce normal bir şekilde PUBG oynarken yeni oyuna girdiğimde iki ekranım birden karardı ve aynı esnada bilgisayardaki fanlardan birisi çok hızlı ve gürültülü bir şekilde çalışmaya başladı. Akabinde bilgisayarı kapatıp açarak tekrar denediğimde yine aynı problemi yaşadım. Bu sorun acaba PUBG'ye mi özel diyerek CS:GO girdim. CS:GO'da deneme amaçlı ölüm maçı atarken ilk 5 dakika problem yaşamadım ve sorunun PUBG'den kaynaklandığına biraz daha emin oldum. Ta ki CS:GO oynarken yine aynı problemi yaşayıncaya dek.

Bilgisayar donanımlarından pek anlamıyorum. Bu nedenle sorunun neden yaşandığına dair bir fikir yürütemiyorum. Konuya dair bilgisi olan arkadaşların yardımlarını, yol göstermelerini rica ediyorum. Belki durumu daha anlaşılır kılar diye aşağıya bilgisayarımın donanımıyla ilgili bilgileri de ekliyorum.

Yaklaşık 5 ay önce bilgisayarımı işlemci, anakart ve RAM düzeyinde yükselttim. Montaj esnasında ekran kartımla uğraşırken daha sonradan statik elektrik tarzında bir şeyin neden olmasıyla ekran kartım arıza vermiş ve ekran kartımı yaptırmak durumunda kalmıştım.

Şimdiden bu konuyu okuyan ve ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum. İyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanların hızlı çalışmasından çıkaracağım yol bilgisayarın ısınmasından kaynaklı olduğundandır diye düşünüyorum ısınmadan kaynaklı fanlar hızlanıyor ve ısınmadan kaynaklı kapanıyor olabilir eğer ki bu değilse ekran kartı driver yanlış yüklemiş olabilirsin bu yüzden oluyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı