GTX 1060 sistemde ''ekran kartınızın sürücüleri çöktü, lütfen yeniden yükleyiniz'' hatası

withblackrose

Hectopat
Yaklaşık 6 aydır bu konu üzerinde bir sıkıntım mevcut, oyun oynamayı dahi unutmuş olabilirim. Bir gün oyun oynarken durduk yere "ekran kartınızın sürücüleri çöktü, lütfen yeniden yükleyiniz" tarzında bir hata aldım. O gün bugündür hiç yüzüm gülmedi. Bunun üstüne birkaç defa format attım, 1-2 hafta boyunca sıkıntısız yeniden oynayabildim ama sürekli karşıma çıktı bu hata. Ne yapsam çözemedim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ilgilenirlerse çok mutlu olurum. Masaüstü bilgisayar kullanıyorum.

Denediğim yöntemler;
  • BIOS güncelleme.
  • BIOS ayarlarını default yapmak.
  • Ekran kartını devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirmek.
  • Regıstry recycler programı ile taratmak.
  • DDU ile ekran kartı driverlarını tamamen silmek ve güncel sürücüleri yüklemek.
  • Format atmak.
  • Chipseti güncellemek.
  • Ekran kartını temizlemek.
  • Ekran kartının termal macununu yenilemek.

Denediğim bütün yöntemler olmasa da aklıma gelebilecek her şeyi yazmaya çalıştım. Ne yaparsam yapayım bu sorunun üstesinden gelemedim. Bilgisayarcılara götürüyorum ekran kartı tamirinden anlamam deyip çıkıyorlar işin içinden. Donanımsal olduğunu sanmıyorum. Gerçi hiç denemedim başka bir bilgisayara ekran kartını takmayı. Ama donanımsal olsa bana o 1-2 hafta boyunca bozuk bir şekilde oynatmazdı o oyunları. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    44,7 KB · Görüntüleme: 18
  • 22.PNG
    22.PNG
    24,9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı