GTX 1060 sistemde ekranın gidip gelmesi neden olur?

2jzhuso

Centipat
Daha fazla  
Herkese kolay helsin.
Öncelikle GTX1060 6 GB Galax marka ekran kartım var.
VGA dönüştürücü ile kullanıyorum.
Bazı oyunlarda veya bikgisiayar uyku modundan çıktığında 2'4 saniye arası gidip geliyor çıkarıp taktığımda ise düzeliyor bazen.
VGA kablom yeni monitörüm biraz kötü.

Sebebini bilmiyorum ama ben de eski monitörümü VGA dönüştürücüsü ile kullanırken GTX 1060 3GB Galax kartım söylediğinizin aynılarını yapıyordu. Karttan kaynaklı sanırsam.

Kral bence görüntü çıkış yerinden kaynaklı bir kontrol et istersen.

Nasıl yapacağız hocam.

Sebebini bilmiyorum ama ben de eski monitörümü VGA dönüştürücüsü ile kullanırken GTX 1060 3GB Galax kartım söylediğinizin aynılarını yapıyordu. Karttan kaynaklı sanırsam.

Dönüştürücü veya monitörden olabilir mi bu aralar hiç yapmıyor ETS Full grafiklerde oynuyorum 8,9 saat oynayınca arada ETS de oluyor ama kart boştayken hiç böyle bir şey yok veya diğer oyunlarda.

Kral bence görüntü çıkış yerinden kaynaklı bir kontrol et istersen.

Vallahi dönüştürücüzHDMI ile direkt TV bağladım ama böyle bir sorun olmadı internetten baktığımda ise monitörün bobinlerin birkaçı patlak ile alakalı diyorlar vs. Monitör 10 yıl vardır herhalde :)

Son düzenleme:
Monitor kaynaklı olabilir farklı monitorde deneyebilirsin.
Ekran kartı sorunu olabilir bir arkadaşından rica et ekran kartını onunla dene aynı sorun devam ediyorsa soket ile alakalı olabilir eğer devam etmiyorsa düzeldiyse üzgünüm dostum ama yeni ekran kartı almanın vakti gelmiş olabilir.

Soket ile alakalı derken.

Monitor kaynaklı olabilir farklı monitorde deneyebilirsin.
Ekran kartı sorunu olabilir bir arkadaşından rica et ekran kartını onunla dene aynı sorun devam ediyorsa soket ile alakalı olabilir eğer devam etmiyorsa düzeldiyse üzgünüm dostum ama yeni ekran kartı almanın vakti gelmiş olabilir.

HDMI DisplayPort gibi mi?

Kesinlikle dönüştürücüden kaynaklı. Bir süre boyunca dönüştürücüyle bu ve buna benzer sorun yaşıyordum. Monitörümü değiştirince kurtuldum.

Geri
Yukarı