GTX 1060 sisteme işlemci önerisi

IEfulimI

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir işlemci almayi düşünüyorum şu anki işlemcim Online mmorg tarzı oyunlar da iyi bir performans vermediğini düşünüyorum sistemime uyumlu olacak epey bir süre beni götürecek işlemci önerir misiniz?

Sistem özellikleri.

Anakart: ASUS B350M-K
Ekran karti: GTX 1060 6 GB.
RAM: 16 GB.
Mevcut işlemcim: AMD Ryzen 5 1500X Quad Core.

Anakartim yeni cikan Ryzen 7 serisine kadar destekliyor sanırım.

Merhaba arkadaşlar, yeni bir işlemci almayi düşünüyorum şu anki işlemcim Online mmorg tarzı oyunlar da iyi bir performans vermediğini düşünüyorum sistemime uyumlu olacak epey bir süre beni götürecek işlemci önerir misiniz?

Sistem özellikleri.

Anakartını B450'ye çekip 2. el R7 3700x çekebilirsin.

Sistem özellikleri.

Kanka Ryzen 5 Al Cok iyi

Fiyat 5 bin TL'ye kadar işlemci alabilirim FPS tarzın da oyun oynamıyorum çok fazla mmorg tarzinda olan oyunlari oynuyorum wmvare kullanarak 1-2 oyun daha acabilecegim bir işlemci olursa çok daha iyi olur aklımda Ryzen 7 serisini almak vardi PSU 650W diye hatirliyorum eve gidince tekrar bakarak sizi bilgilendirebilirim.

Anakartını B450'ye çekip 2. el R7 3700X çekebilirsin.

Anakartını B450'ye çekip 2. el R7 3700X çekebilirsin.

2. el işlemci almayı mantıklı bulmuyorum.

Anakartımı yükseltmenin ne gibi faydaları olacaktır performans olarak?

Son düzenleme:
Fiyat 5 bin TL'ye kadar işlemci alabilirim FPS tarzın da oyun oynamıyorum çok fazla mmorg tarzinda olan oyunlari oynuyorum wmvare kullanarak 1-2 oyun daha acabilecegim bir işlemci olursa çok daha iyi olur aklımda Ryzen 7 serisini almak vardi PSU 650W diye hatirliyorum eve gidince tekrar bakarak sizi bilgilendirebilirim.

2. el işlemci almayı mantıklı bulmuyorum.

Anakartımı yükseltmenin ne gibi faydaları olacaktır performans olarak?
2. el işlemci almak ne açıdan mantıksız?
Anakartını ileriye dönük faz açısından zengin almalısın yoksa yeterince power delivery olmaz daha güçlü işlemci istiyorsan daha sağlam anakart almalısın. Bu tofaşa V10 7.0Litre motor koymak gibi bir şey.

2. el işlemci almak ne açıdan mantıksız?
Anakartını ileriye dönük faz açısından zengin almalısın yoksa yeterince Power delivery olmaz daha güçlü işlemci istiyorsan daha sağlam anakart almalısın. Bu tofaşa V10 7.0litre motor koymak gibi bir şey.

2. el aldığımız işlemciyi sahibinin nasıl kullandigi meçhul aldiktan sonra elimde patlayabilir vermiş oldugum ücret çöpe gitmiş olacak
Anakarti ASUS B450 alıp bahsetmis oldugunuz Ryzen 5 5600X alsam tahminen ne kadar süre beni götürür bir de bu ikisini aldigim zaman 650W Power yeterli gelecek mi?

Geri
Yukarı