GTX 1060 sisteme işlemci önerisi

2. el aldığımız işlemciyi sahibinin nasıl kullandigi meçhul aldiktan sonra elimde patlayabilir vermiş oldugum ücret çöpe gitmiş olacak
Anakarti ASUS B450 alıp bahsetmis oldugunuz Ryzen 5 5600X alsam tahminen ne kadar süre beni götürür bir de bu ikisini aldigim zaman 650W Power yeterli gelecek mi?
Zannetmiyorum işlemciler öyle kolay patlayan parçalar değiller. R5 1600AF 4.9Ghz'de hor kullandım sattığım elemana da söyledim 2 sene oldu elemanda hala ve bana mısın diyor işlemci. Pinlerine bakman kararlılık testi yapıp alman biraz o.c yapıp denemen yeterli olur bir CPU için. Bir de kozmetiği. Blok çok çizikse alınmaz ısı transferi berbat olur.

Zannetmiyorum işlemciler öyle kolay patlayan parçalar değiller. R5 1600 AF 4.9GHz'de hor kullandım sattığım elemana da söyledim 2 sene oldu elemanda hala ve bana mısın diyor işlemci. Pinlerine bakman kararlılık testi yapıp alman biraz o.c yapıp denemen yeterli olur bir CPU için. Bir de kozmetiği. Blok çok çizikse alınmaz ısı transferi berbat olur.

Çok detaylı bilgim olmadığı için benim için almak biraz riskli anlayan birisi kontrol ederek alırsa sorunsuz kullanabilir.
2.el olmasından yana degilim.

İleriye dönük Ryzen 5 5600 alabilirsin.

Bahsetmiş olduğunuz işlemci ne kadar zaman götürür beni?

Zannetmiyorum işlemciler öyle kolay patlayan parçalar değiller. R5 1600 AF 4.9GHz'de hor kullandım sattığım elemana da söyledim 2 sene oldu elemanda hala ve bana mısın diyor işlemci. Pinlerine bakman kararlılık testi yapıp alman biraz o.c yapıp denemen yeterli olur bir CPU için. Bir de kozmetiği. Blok çok çizikse alınmaz ısı transferi berbat olur.

Ryzen 5 5600/5600x/5700x arasından hangisini almamı önerirsiniz? Bu işlemcilerden birisini alirsam anakart yükseltmek şart olur mu ne önerirsiniz anakart?

Kullandığım PSU anakart ve işlemciyi degistirirsem yeterli olur mu 650W PSU onu da değiştirmem gerekir mi?

Son düzenleme:
Çok detaylı bilgim olmadığı için benim için almak biraz riskli anlayan birisi kontrol ederek alırsa sorunsuz kullanabilir.
2.el olmasından yana degilim.

Bahsetmiş olduğunuz işlemci ne kadar zaman götürür beni?

Ryzen 5 5600/5600x/5700x arasından hangisini almamı önerirsiniz? Bu işlemcilerden birisini alirsam anakart yükseltmek şart olur mu ne önerirsiniz anakart?

Kullandığım PSU anakart ve işlemciyi degistirirsem yeterli olur mu 650W PSU onu da değiştirmem gerekir mi?
5000 serisi alırsan mecbur yükselticen. Gücü yetiştiremez anakartın. 5700x aşırı pahalı 5600/5600x yeterli.

Anakartını değiştirip masraf etmene hiç gerek yok hocam, 8 pin güç girişi bulunuyor ve overclock konusunda fena bir model değil, bir BIOS Update ile uzun yıllar götürür.
Şu anda fiyatı aşırı uygun olan R5 5600'ü öneririm. Ömürlük kullanırsın.

Ryzen 5 5600 alıp geçin düşünmeyin bile. Bütçe yetmezse Ryzen 5 5500.

Bütçe derdim yok da malum fiyatlar çok aşırı yüksek olduğundan dolayi günümüz şartlarında vermeye deger mi onda kararsızım.

Anakartını değiştirip masraf etmene hiç gerek yok hocam, 8 pin güç girişi bulunuyor ve overclock konusunda fena bir model değil, bir BIOS Update ile uzun yıllar götürür.
Şu anda fiyatı aşırı uygun olan R5 5600'ü öneririm. Ömürlük kullanırsın.

5600 aldığım zaman anakarta overclock mu yapmam gerekiyor? Bir de yılbaşında fiyatlar da düşme olur mu sizce?

5000 serisi alırsan mecbur yükselticen. Gücü yetiştiremez anakartın. 5700x aşırı pahalı 5600/5600x yeterli.
5600 aldığım zaman anakart değiştirmek şart mı? Yeterli gelmez mi 5600 için anakartım

Bütçe derdim yok da malum fiyatlar çok aşırı yüksek olduğundan dolayi günümüz şartlarında vermeye deger mi onda kararsızım.

5600 aldığım zaman anakarta overclock mu yapmam gerekiyor? Bir de yılbaşında fiyatlar da düşme olur mu sizce?

5600 aldığım zaman anakart değiştirmek şart mı? Yeterli gelmez mi 5600 için anakartım
Anakart yeterli kullanabilirsiniz. Ayrıca anakart overclock diye bir terim yok, vardı da çok eskide kaldı.
BIOS güncel ise işlemcinizi takıp çalıştıracaksınız. Bir problem olmaz. Bütçe sıkıntı değilse arkadaşın attığı B550 anakartı alabilirsiniz.

İnternetten baktığım kadarıyla 5600 ile 5600X arasında çok uçuk bir fiyat farki yok performans olarak 5600X daha iyidir diye düşünüyorum onu alsam daha iyi olmaz mi?

İnternetten baktığım kadarıyla 5600 ile 5600X arasında çok uçuk bir fiyat farki yok performans olarak 5600X daha iyidir diye düşünüyorum onu alsam daha iyi olmaz mi?
1-2 FPS fark var arada. Ben 5600X kullanıyorum. 5600 ile arasında fark yok.

Geri
Yukarı