GTX 1060 sisteme monitör alınmalı mı?

Rewill216

Hectopat
Başlık biraz acayip gelebilir size ama önce bir derdimi anlatayım siz yorumlayın ona göre karara varalım istiyorum. ViewSonic 21" 1920X1080 60 Hz bir monitör kullanıyorum. Sistem özelliklerim ise şu şekildedir:

Anakart: MSI B450 M GAMING Plus.
Ekran kartı: GTX 1060 6 GB.
RAM: 16 GB 3000 MHz DDR4.
İşlemci: Ryzen 5 2600.

Bu sistem ve bu monitörle şu an kullanım yapmaktayım ve oyun oynamaktayım. Ancak sorun şu sanırım oyunlarda istediğim grafik veya görselliği hissedemiyorum göremiyorum gibime geliyor. Sanki o canlılık yok gibime geliyor. Millete baktığım zaman YouTube'daki videolarda falan çok daha net canlı görüntüyle oynuyorlar. Bazı arkadaşlarımın bilgisayarlarını kullandığımda da bu durum söz konusu oluyor. Oyunlarda Ultra grafiklerdeki ve medium grafiklerin arasındaki farkları pek anlamıyorum mesela aynı gibi geliyor bana. Bilmiyorum açıkçası bu konunun çok hakimi değilim monitörlerden pek anlamıyorum. Sizce monitör yenilemek beni tatmin eder mi? Yoksa söylediklerim sıradan normal şeyler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığınız oyuna göre görsellik değişir. Division 1'de ağzım açık grafikleri izlerken Division 2'de bu etki olmadı. AC Unity efsane grafik kalitesine sahipken , AC syndicate ise Unity kadar etkilemedi. Hangi oyunları oynuyorsunuz , monitörünüz ips mi , va panel mi ?

Biraz daha ayrıntılı olursanız yardımcı olabiliriz.

Oynadığınız oyuna göre görsellik değişir. Division 1'de ağzım açık grafikleri izlerken Division 2'de bu etki olmadı. AC Unity efsane grafik kalitesine sahipken , AC syndicate ise Unity kadar etkilemedi. Hangi oyunları oynuyorsunuz , monitörünüz ips mi , va panel mi ?

Biraz daha ayrıntılı olursanız yardımcı olabiliriz.

Va Panel hocam

Geri
Yukarı