GTX 1060 Sisteme PSU Önerisi

Baran Atalay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,

Arkadaşımla beraber aynı parçaları alıp kuracağımız sistemde Corsair cx550 model PSU almıştık. Arkadaşım sistemini geçen hafta kurdu ancak, MSI Gaming App uygulamasından OC modunu açıp CS GO oyununa girdikten hemen sonra bilgisayarı kapandı ve bir daha da açılmadı. Ardından 600 watt'lık bir PSU taktıktan sonra bilgisayar tekrardan açıldı. Sistem parçalarını aşağıda belirteceğim. Sizce şu an bende bulunan PSU'nun bana yeterli mi? Yeni bir PSU'ya ihtiyacım var mı? Varsa yeni alacağım PSU'nun kaç watt olması gerektiğini söylerseniz sevinirim.

Sistem parçaları;

Anakart: Msi h270 gaming m3
Ekran kartı: MSI gaming X GTX1060 6 GB
İşlemci: İntel i5 7500
Soğutucu: LEPA AquaChanger 120mm sıvı soğutucu (Görüntü için sıvı soğutmayı tercih ettik.)
Bellek: Corsair vengeance 8x2 2400 MHz DDR4 RAM
HDD: Seagate Barracuda 7200rpm 1TB
SSD: Samsung 850 Evo 250 GB

Aldığım ama değiştirme şansım olan PSU: Corsair CX550M 550W 80 Plus Bronz Güç Kaynağı

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminize 450W bir PSU bile yeterli gelecektir, arkaşınızın yaşadığı sorun yüksek ihtimalle bir fabrika hatasından kaynaklanıyordu.
Bu haliyle sistemin bir sorun yaşaması muhtemel değil tabii ki parçaların hepsinin sorunsuz olacağının garantisini kimse veremez, teknoloji şans işidir diye boşuna denmiyor :)

Gaming App ile bende sorun yaşadım ve sistemime birdaha da kurmadım. Madem böyle bir tecrübeniz olmuş sizede önermiyorum ziraa çok fonksiyonlu bir uygulama değil. OC moda aldığınızda çok hafif frekansları arttırıyor kaldı ki siz MSI Afterburner ile çok daha yüksek frekanslara çıkabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı