Çözüldü GTX 1060 Valorant Performansı Çok Düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

yunussyavuzz

Hectopat
Daha fazla  
ASUS GTX 1060 3 GB Dual Fan OC Edition ekran kartım var.
i3 10100F işlemci.
8 GB 3000 MHz RAM'im var ama Valorant'ta her şey en düşük ayarlardayken karambol olduğu zaman (2-3 kişi ateş ettiğimiz sırada) FPS 100'lere düşüyor.

Bu sistemin Ultra ayarlarda 160-170'ten aşağı düşmemesi, gerekiyor yanlış mıyım?
Yeni format attım ve sadece Valorant yükledim, yine FPS böyle.
İşlemcim, anakart ve RAM 1 günlük, sadece ekran kartım eski. Her şey yeni işletim sistemi de dahil ama FPS neden düşük?
RAM 2666 MHz’de çalışıyor çünkü bu anakartta işlemci belirliyor sınırı. Ama yine de bu kadar kötü performans olmamalı.

Nerede bir sıkıntı olabilir?

Yardımcı olacak kadar bilgi sahibi olan var mı?

Çözüm
ASUS GTX 1060 3 GB Dual fan OC Edition ekran kartım var.
i3 10100F işlemci.
8 GB 3000 MHz RAM'im var ama Valorant'ta her şey en düşük ayarlardayken karambol olduğu zaman (2-3 kişi ateş ettiğimiz sırada) FPS 100'lere düşüyor.

Bu sistemin Ultra ayarlarda 160-170'ten aşağı düşmemesi, gerekiyor yanlış mıyım?
İşlemcim, anakart ve RAM 1 günlük, sadece ekran kartım eski. Her şey yeni işletim sistemi de dahil ama FPS neden düşük?
RAM 2666 MHz'de çalışıyor çünkü bu anakartta işlemci belirliyor sınırı. Ama yine de bu kadar kötü performans olmamalı.

Sürücüleriniz güncel mi onu kontrol edin Intel driver Support ile ve GeForce Experience'yle.
Güncelse GeForce Experience'den sürücü sekmesinden 3 noktaya tıklayın sürücüyü tekrar kur yapın özel kurulum > temiz kurulum tikini seçin hepsini yaptıktan sonra GeForce Experience'den oyunu optimize edin. Ek olarak Intel çipset güncelleyici de yükleyin sonra NVIDIA denetim masasını açın 3D ayarlarının yönetilmesi sekmesine gelin oradan doku süzmeyi kaliteden yüksek performansa alın. Sonra düşük gecikme modunu Ultra yapın son olarak güç yönetim modunu maksimum performansı tercih et yapın.

Burada yanlışsın. En yüksek ayarlarda 170'ten aşağı düşmeyen FPS anca üst seviye sistemlerde oluyor. Bende bile ara ara 140'a düşüyor. imzada sistem.
Sistem: Ryzen 3 3100, MSI GeForce GTX 1660 Super Ventus XS OC, B450M S2H, Corsair Spec Delta RGB 550W, Apacer Panther 2*8 3000 MHz, Kingston A400 240 GB, 1 TB HDD.

Ayarları yükseltmeyi dene. Ekran kartı kendini tamamen kullanmıyor olabilir.

i3 10100F işlemci.

RAM 2666 MHz'de çalışıyor çünkü bu anakartta işlemci belirliyor sınırı. Ama yine de bu kadar kötü performans olmamalı.

Sürücüleriniz güncel mi onu kontrol edin Intel driver Support ile ve GeForce Experience'yle.
Güncelse GeForce Experience'den sürücü sekmesinden 3 noktaya tıklayın sürücüyü tekrar kur yapın özel kurulum > temiz kurulum tikini seçin hepsini yaptıktan sonra GeForce Experience'den oyunu optimize edin. Ek olarak Intel çipset güncelleyici de yükleyin sonra NVIDIA denetim masasını açın 3D ayarlarının yönetilmesi sekmesine gelin oradan doku süzmeyi kaliteden yüksek performansa alın. Sonra düşük gecikme modunu Ultra yapın son olarak güç yönetim modunu maksimum performansı tercih et yapın.

Çözüm
Deneyip yazacağım sonuçları buraya değişme olur umarım
Deneyip yazacağım sonuçları buraya değişme olur umarım
RAM Single kit ise normal.
Bu kadar düşük performans olması bence hiç normal değil. RAM in etkliyeceğinden haberdarım ama bu kadar etkiler mi bilemiyorum
RAM dual channel yaparsan performansın bi tık artar.
Doğru anladıysam eğer bir tane daha ram takmam gerekiyor o şu sıralar mumkün değil ama en kısa sürede yapacağım

i3 10100F işlemci.

En yüksek ayarlarda 8 GB RAM ve GTX 1060la bu FPS normal.

Burada yanlışsın. En yüksek ayarlarda 170'ten aşağı düşmeyen FPS anca üst seviye sistemlerde oluyor. Bende bile ara ara 140'a düşüyor. imzada sistem.
Sistem: Ryzen 3 3100, MSI GeForce GTX 1660 Super Ventus XS OC, B450M S2H, Corsair Spec Delta RGB 550W, Apacer Panther 2*8 3000 MHz, Kingston A400 240 GB, 1 TB HDD.

Ayarları yükseltmeyi dene. Ekran kartı kendini tamamen kullanmıyor olabilir.
Ağır bir oyun bile değil en düşük ayarlarda GTX 850M ile neredeyse aynı fps yi veriyor bence hiç normal değil. İki üç kişi ateş edince oynanmıyor oyun şu sistemle. Acaba ekran kartım düşük frekansta çalışıyor olanilir mi?

Deneyip yazacağım sonuçları buraya değişme olur umarım.

Deneyip yazacağım sonuçları buraya değişme olur umarım.

Bu kadar düşük performans olması bence hiç normal değil. RAM'in etkliyeceğinden haberdarım ama bu kadar etkiler mi bilemiyorum.

Doğru anladıysam eğer bir tane daha RAM takmam gerekiyor o şu sıralar mumkün değil ama en kısa sürede yapacağım.

Zaten normal değil başka bir şey var sistemde.

Yeni konular

Geri
Yukarı