GTX 1060 ve i5-6400 sistem toplama

Nereden almalı?

• Kadıköy'de pasaj pasaj gez

• İnventus

• Hepsiburada

• Oyunbilgisayar

• Vatan

• Teknobiyotik

• Sinerji

• Ebrar bilgisayar

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
SLI yada CF imkanın olmadığı halde PSU'yu abartmışsın. AMD olsun Nvidia olsun güç tüketimini giderek azaltıyorlar. Seçtiğin PSU eski mimari GTX590, 290X gibi PSU düşmanı kartlara lazım artık, öyle kartlarda üretilmiyor. PSU'yu 600W bronze seçip kalan bütçeyi daha kaliteli anakarta yada SSD için ayırabilirsin.
Ben o kaynağı il önce verimi için aldım, ayrıca aynı kalitede daha düşük watt değerine sahip bir güç kaynağı yok idi.
FreeSync ile RX480 güzel bir uyum sağlar akıcılığınız bozulmaz, yırtılmalar meydana gelmez, daha güzel görüntü elde edersiniz. Fiyat olarakta erişilebilir bir seviyede. G-Sync monitörler ise 1500 - 2000 TL civarında yüksek bir maliyet söz konusu ama kalite olarak daha iyi. Vsync ise sizin Monitörünüzün HZ oranı ile orantılı bir performans verir. Overclock olarak GTX1060'i 2150 MHZ'ye çıkarttığımı tekrar belirtmek isterim.
RX 480 de, GTX 1060 da çok güçlü ekran kartlarıdır. Benim şahsi önerim RX 480 ürününü satın almanız.
Sizce uzun vadede hızaşırtacağımız varsayımıyla hangisi daha uygun olur?

Sistem güzel ama işlemciyi 6600k veya düz 6600 almak daha iyi olurdu. Bu arada ben vatandan alıyorum genelde teknolojik ürünleri biraz pahalı ama hak ediyolar.

1070 2k/1440p için optimize edilmiş bir gpu. Ayrıca hangi bütçe yetsin ona, hangi monitör yetişir ona. :D
GTX 1070 de GTX 1080 de 1080p oyunları oynatabilirler. GPU'nun yüksek seviyede kullanılması için ise; grafik ayarlarını sona getirmek gerekmekte. Bütçeniz varsa GTX 1070 alabilirsiniz. Yoksa RX 480 de olur.

GTX 1070 de GTX 1080 de 1080p oyunları oynatabilirler. GPU'nun yüksek seviyede kullanılması için ise; grafik ayarlarını sona getirmek gerekmekte. Bütçeniz varsa GTX 1070 alabilirsiniz. Yoksa RX 480 de olur.
Sonuçta gpu teknolojisi işlemcilere oranla çok daha hıızlıgelişiyor ve yıllar içinde 1070'in performansı belirli yeni mimaarilerle dramatik düşüşler yaşayabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı