GTX 1060 ve i5 6500 Sistemde Yüksek CPU Kullanımı ve FPS Sorunu

Belgardian

Hectopat
Daha fazla  
Battlefield 1’i yeni aldım, öncelikle bilgisayarımın özellikleri şunlar:
  • Nvidia GTX 1060 3GB Dual OC ASUS
  • Intel core i5 6500 3.2GHz
  • 8GB RAM
  • MSİ B150M MOBO
Oyundayken GPU kullanımı oldukça düşükken CPU kullanımım normalin çok üstünde oluyor ve Conquest gibi çok yüksek oyuncu miktarına ve harita büyüklüğüne sahip oyun modlarında CPU kullanımı %100 olurken GPU’um ısınmıyor bile.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşır mısın?
Bu arada Battlefield 1 için 8 GB RAM yetersiz diyebilirim. Çoğu zaman bende 8 GB'ın üzerine çıkıyordu.

Bu arada Battlefield 1 için 8 GB RAM yetersiz diyebilirim. Çoğu zaman bende 8 GB'ın üzerine çıkıyordu.
Şu an işteyim akşam üstü paylaşırım ki açtığım diğer konu bunun içindi RAM güncellemesi yapmak istiyorum değerleri akşam paylaşırım.

Fotoğraf yükleyemiyorum nedense CPU değerleri menüdeyken %70 oyunda %90-%100 arası değişiyor çözümünüz var mı acaba ya?

Fotoğraf yükleyemiyorum...
Ne hatası veriyor, paylaşabilir misin?

CPU değerleri menüdeyken %70, oyunda %90-%100 arası değişiyor. Çözümünüz var mı acaba ya?

Kullanım değerleri normal. Oyun işlemciye çok yükleniyor çünkü. İşlemci de 4 çekirdekli olunca malum. Grafik kartını çoğunlukla tam besleyebiliyorsa sorun yoktur.

Yapmadıysanız; ayarları Ultraya alın, sürücüler güncel değilse güncelleyin ve Windows Update'i de denetleyin, güncellemeler varsa yapılsın.

Ne hatası veriyor, paylaşabilir misin?

Kullanım değerleri normal. Oyun işlemciye çok yükleniyor çünkü. İşlemci de 4 çekirdekli olunca malum. Grafik kartını çoğunlukla tam besleyebiliyorsa sorun yoktur.

Yapmadıysanız; ayarları Ultraya alın, sürücüler güncel değilse güncelleyin ve Windows Update'i de denetleyin, güncellemeler varsa yapılsın.
1 MB tan büyük olduğu için yüklenmiyor.Ayarları almadım ultraya deneyeceğim ve daha önce regedit'ten WİNDOWS UPDATE i devre dışı bırakmıştım güncelledikten sonra.Yaptığım ayarın yerini bulamıyorum o yüzden anca formatla çözülecek gibi duruyor.

Bence normal. Aynı işlemciyi kullanıyorum 1080p oynuyorum. İşlemci nerdeyse hep %100. Vsync açınca düşüyor. İşlemciyi sömüren bir oyun. Origin gibi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı