GTX 1060 ve i5 6500 Sistemde Yüksek CPU Kullanımı ve FPS Sorunu

Belgardian

Hectopat
Daha fazla  
Battlefield 1’i yeni aldım, öncelikle bilgisayarımın özellikleri şunlar:
  • Nvidia GTX 1060 3GB Dual OC ASUS
  • Intel core i5 6500 3.2GHz
  • 8GB RAM
  • MSİ B150M MOBO
Oyundayken GPU kullanımı oldukça düşükken CPU kullanımım normalin çok üstünde oluyor ve Conquest gibi çok yüksek oyuncu miktarına ve harita büyüklüğüne sahip oyun modlarında CPU kullanımı %100 olurken GPU’um ısınmıyor bile.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin yetersiz olduğu gerçeği var ortada, kabullenmek en doğrusu olur. Battlefield 1 ve GTA V gibi oyunlar da gerçekten işlemciyi çok zorlayan oyunlar. Battlefield 1'de(özellikle multiplayer) %100 işlemci kullanımının bir tık aşağısına dahil inebileceğini sanmıyorum.

Overclock desteklemeyen bir işlemci üstelik. NVIDIA'dan DSR ayarlarını aktif edip denemeni tavsiye ederim, belki işe yarar. Ama yanlış anlama beni. Sistemin iyi, sadece işlemci yükü bu kadar yüksek olan oyunlarda o derece güçlü bir ekran kartıyla darboğaz yaşaman çok normal. Ama darboğaz donanımsal veya yazılımsal olarak zararlı bir şey değil. Sadece FPS düşüşleri yaşatır. Özetle bu halde oynamaya devam edebilirsin, zararı olmaz ama işlemci değişikliği yapmadan performansı arttırman mümkün değil gibi gözüküyor.

İşlemcinin yetersiz olduğu gerçeği var ortada, kabullenmek en doğrusu olur. Battlefield 1 ve GTA V gibi oyunlar da gerçekten işlemciyi çok zorlayan oyunlar. Battlefield 1'de(özellikle multiplayer) %100 işlemci kullanımının bir tık aşağısına dahil inebileceğini sanmıyorum.

Overclock desteklemeyen bir işlemci üstelik. NVIDIA'dan DSR ayarlarını aktif edip denemeni tavsiye ederim, belki işe yarar. Ama yanlış anlama beni. Sistemin iyi, sadece işlemci yükü bu kadar yüksek olan oyunlarda o derece güçlü bir ekran kartıyla darboğaz yaşaman çok normal. Ama darboğaz donanımsal veya yazılımsal olarak zararlı bir şey değil. Sadece FPS düşüşleri yaşatır. Özetle bu halde oynamaya devam edebilirsin, zararı olmaz ama işlemci değişikliği yapmadan performansı arttırman mümkün değil gibi gözüküyor.
VSync’i açınca daha iyi oldu TDM gibi modlarda sıkıntısız 60 FPS alıyorum ama Qonquest olunca işler değişiyor... Yardımlarınız içşn teşekkürler herkese

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı