GTX 1060 ve i5 7500 Darboğaz

100101

Kilopat
Bir süredir bu konu ile ilgili araştırma yapıyorum ve birçok kişi darboğaz olduğunu söylüyor. i5 6500 gibi bir işlemci GTX 1060'ı besleyebiliyorken i5 7500 nasıl darboğaz yapıyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sistemimde i5 6500 GTX 1060 var. İşlemciye yüklenen oyunlarda azıcık darboğaz yaşıyorum. Ancak dediğiniz mantığa uymuyor. İ5 7500 daha üst nesil ve daha az darboğaz yapması lazım. Onu diyen çok yanlış demiş.

i5 7500 ile 1080p ve üzerinde darboğaz yapmaz. Yalnız oynanılan oyunlarda ayarlar ve çözünürlük yüksek olmalı. RAM 8 GB ise, bazı oyunlarda RAM yetersizliğinden de sıkıntılar olabiliyor.
Ben 8GB RAM kullanmayı düşünüyorum. Oyunlarda bir sorun yaşar mıyım ? Yaşarsam da çok fazla etki eder mi ?

Araştırırken Technopat Sosyal'de rastladım.
Oyunları low ayarda oynayıp 720p'de oynuyolarsa yapıyodur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 8GB RAM kullanmayı düşünüyorum. Oyunlarda bir sorun yaşar mıyım ? Yaşarsam da çok fazla etki eder mi ?
Yok herhangi bir eksisini görmezsin şu an. sonra 16 yaparsın zaten 8 idealdir.

8 GB RAM, BF1, GTA 5, PUBG gibi bir oyunlarda yetersiz kalabiliyor. Bütçenize şu an 16 GB RAM yetmiyorsa ilerde yükseltebilirsiniz 16 GB'ye.

Ben uzun suredir csgo oynuyorum i5 7500 ve gtx950 gibi bir sistemim var ve ayarlarim 1024x768 hepsi en dusuk ayarda 1060 almayi dusunuyordum dediginize gore darbogaz mi yapar almamali miyim

Ben uzun suredir csgo oynuyorum i5 7500 ve gtx950 gibi bir sistemim var ve ayarlarim 1024x768 hepsi en dusuk ayarda 1060 almayi dusunuyordum dediginize gore darbogaz mi yapar almamali miyim

Ben bazı kişiler darboğaz yapıyor dedikten sonra yapmadığını doğrulamak için konuyu açmıştım. Yani hiçbir sıkıntı olmaz. Darboğaz yapmadan rahat rahat kullanırsın ve bir tavsiyede bulunacağım. 1060 alacaksan ASUS tercih etmelisin. Hem 3 fanlı hem overclock potansiyeli daha yüksek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı