GTX 1060 ve i5-8400 sistem kaç yıl götürür?

EndLess975

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aşağıdaki sisteme sahibim. Bu sistemin beni kaç yıl götüreceğini öğrenmek istiyorum kesin bir şey söylemek mümkün değil ama tahmini söylerseniz sevinirim. Ayrıca ileride 16 GB yapacağım.

İntel i5 - 8400
Msi B360M PRO-VH
Kingston HyperX Fury 8 GB DDR4
GTX1060 ARMOR 6G OCV 192 Bit
Everest 600W 80+ PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar götürür diye bir şey yok aslında, teknoloji bu ne olacağını bilemeyiz. Ama en az 2 yıl kadar rahat oyun oynatır ayrıca gelecek sene 8GB RAM takviyesi yapmanı öneririm. Tahmini 3 yıl falan rahat götürür diye düşünüyorum.

Günümüzün oyunları için 8 GB minimum. Onu en az 12 veya 16 yapın. Onun harici 750 Tİ + İ5 2400 bile günümüzün oyunlarını low'da açarken bence 1060 6GB ve İ5 8400 3 yıl götürür bence. Tabii ki 3 yıl içinde çıkacak oyunlar şu an kilere göre ağır olursa onu bilemem.

4 yil goturur garanti. Ama son yillarda muthis bir ilerleme var. Oyle ki yeni konsollar bile 1.5 yil sonra felan cikacakmis.

Ekran kartın 5 seneye kadar götürür her iki yılda bir ayarları kısarsın sadece. Sonra ekran kartını günceller yoluna devam edersin. i3 4170 - 8 gb ram ile oluşan 4 yıllık sistemime rx470 taktım halen oyunların tamamını oynuyorum (Witcher 3 FHD Ultra 65 Fps),fazla param olmadığı için böyle bir sitem toplamıştım. Şimdi 4 gb ram takviyesi yapacağım. Yani bu sistemi yaklaşık 6-7 sene kullanmış olup daha sonra yeni bir sisteme geçiş yapacağım. Fazla para harcama lüksün yoksa bu yöntem iyidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı