GTX 1060 ve Ryzen 5 1400 Battlefield 1 Anlık Takılma Sorunu

Cem Argun

Hectopat
Herkese selamlar arkadaşlar. Battlefield 1'de oyunda inanılmaz bir takılma oluyor. V-Sync açık 75 HRZ sabitlenmiş şekilde açıyorum daha önce bu oyunu oynadım. Tekrar oynamak istedim. Uzun aradan sonra yükledim ama şimdi inanılmaz bir aniden FPS 75 devam ediyorum bir anda 40 düşüp tekrar yukarı çıkıyor. Bunun nedeni nedir? Arkadaşlar daha önce böyle bir sorun yoktu. Monitörü ben 60 HRZ'de kullanıyormuşum daha sonra bunu NVDİA denetim masasından 75 Hz çektim. Acaba bundan dolayı olabilir mi?

AMD Ryzen 5 1400
Msİ A320 M Pro VH-Plus
MSİ GTX 1060 6 GB
8 GB 3000 MHz TEK
7200 RPM 1 TB
AOC Q2460VQ6 75 HRZ

Ekran Kartı boştaki sıcaklık değeri 43 ile 46 arası değişiyor oyunlarda. En yüksek 75'i gördüm Ultra'da.

2.png
23.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Battlefield 1 ve Battlefield V RAM ve CPU canavarı bu oyunlar. 8GB RAM dişinin kovuğuna yetmez bu oyunların. Bende yaşıyordum anında yükselttim.
Bu oyun için 8 GB yeterli, sorun büyük ihtimal yazılımsal. Tek kanal belleğinde etkisi var.
Böyle basit bir konuda bile insanları yanlış bilgilendiriyorsun. Seni dinleyen insanlara yazık.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
al kardeşim. 7:30'a git yetiyor mu yetmiyor mu gör. RAM kullanımın 7GB ve üstü olduğu durumlar senin için sakatken bu oyun 9-10 GB RAM kullanıyor yer yer. RAM yetmediği taktirde mecburen bilgiyi sabit diskten çekiyor. Bilgi çok geç ulaştığı için bu anlarda FPS anlık olarak 10 gibi düşük sayılara bile düşer. Yapman gereken RAM yükseltmek. Dual-Channel avantajından bahsetmiyorum bile FPS artışı sağlar sana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şimdi ben bir 8 GB 3000 MHZ taktığımda sorun düzelir diyorsunuz yani yazılımsal olarak beni günü gününe güncelleştirmeleri kontrol eden insanım Ekran kartım Windows hepsi güncel en son sürümler belli zamanları bu güncellemelere ayıyorum yazılımsal bir sıkıntı olabilir mi cidden. Yoksa bir RAM takarsam sorun kalmaz mı ?

Arkadaşlar şimdi ben bir 8 GB 3000 MHZ taktığımda sorun düzelir diyorsunuz yani yazılımsal olarak beni günü gününe güncelleştirmeleri kontrol eden insanım Ekran kartım Windows hepsi güncel en son sürümler belli zamanları bu güncellemelere ayıyorum yazılımsal bir sıkıntı olabilir mi cidden. Yoksa bir RAM takarsam sorun kalmaz mı ?
Yazılımsal bir sorun yok 8GB ile FPS drop yemen çok normal dostum. RAM yükseltmesi yaptığında sorunun düzelecek. Ama 4GB alma dual-channel olmaz. Aynı CL-MHZ değerine sahip bir RAM al tak. Farkı göreceksin.

Yazılımsal bir sorun yok 8GB ile FPS drop yemen çok normal dostum. RAM yükseltmesi yaptığında sorunun düzelecek. Ama 4GB alma dual-channel olmaz. Aynı CL-MHZ değerine sahip bir RAM al tak. Farkı göreceksin.

Reis seni yoruyorum illa takılı olanın aynısımı olması lazım bendeki KİNGSTON CL 15 RAM ben şimdi atıyorum CORSAİR 3000 MHZ CL 15 RAM alsam olmazmı illa aynısımı olmak zorunda ?

Reis seni yoruyorum illa takılı olanın aynısımı olması lazım bendeki KİNGSTON CL 15 RAM ben şimdi atıyorum CORSAİR 3000 MHZ CL 15 RAM alsam olmazmı illa aynısımı olmak zorunda ?
Usta ne kadar birbirine yakın olursa o kadar iyi. Ben mesela aynı marka model aldım sonrasında. Uğraştım bulmak için baya. Hani uymaz diyemem ama uyacağının garantisinide veremem. Orada inisiyatif senin. Ama kişisel tavsiyem aynı marka model olmasından yana olur. Uyumlu olması açısından.

Bak sayende BF1 oynamış oldum senin için 2 el girdim ve sonuçlar. İster inan ister inanma seni inandırmak için küçük hileler yapmadım.

Oyuna ilk girdiğimde arkada açık uygulamalar.

Adsız.png

İlk turdaki RAM kullanımları.

bf1_2019_08_17_16_54_50_244.jpg

bf1_2019_08_17_16_56_06_490.jpg

İkinci turdaki RAM kullanımları.

bf1_2019_08_17_16_58_40_592.jpg

bf1_2019_08_17_16_58_53_517.jpg

bf1_2019_08_17_17_01_15_557.jpg

Ha bir de ayarları unutmuşum al.

bf1_2019_08_17_16_52_59_504.jpg

Bana attığın videodaki kişinin arka planında neler çalışıyor biliyor musun? Arkada tarayıcı açıp girersen tabi bu kadar yüksek değer görürsün. Bir daha benimle muhatap olma.

Son düzenleme:
Bak sayende BF1 oynamış oldum senin için 2 el girdim ve sonuçlar. İster inan ister inanma seni inandırmak için küçük hileler yapmadım.

Oyuna ilk girdiğimde arkada açık uygulamalar.

Eki Görüntüle 428379

İlk turdaki RAM kullanımları.

Eki Görüntüle 428380

Eki Görüntüle 428381

İkinci turdaki RAM kullanımları.

Eki Görüntüle 428382

Eki Görüntüle 428383

Eki Görüntüle 428384

Ha bir de ayarları unutmuşum al.

Eki Görüntüle 428385

Bana attığın videodaki kişinin arka planında neler çalışıyor biliyor musun? Arkada tarayıcı açıp girersen tabi bu kadar yüksek değer görürsün.
Teşekkür ederim yorumun için RAM takviyesi yapıcam karar verdim 16 olucak inşallah sorun hallolur inşallah Allah razı olsun sağolasın kardeş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı