GTX 1060 veya RX 580'li Sistem Toplama

-Sitelere göre değişiyor- Eğer bilgisayarını uzun süre kullanacaksan 100 TL fazla verip PRO-VDH modelini seçebilirsin. 4 RAM slotu var. Böylelikle daha fazla upgrade edeceğin bir gün gelirse:
1-) Bilgisayarı sil baştan yapmak
2-) Anakart değiştirmek
3-) RAM satıp yenisini almak
Bunlardan birini tercih etmen gerekmez diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Upgrade işlemini sadece ekran kartı ve RAM'lerde yaparım diye düşünüyorum. Şu an 8 GB RAM yeterli +8 daha alırım aynı marka ve modelden upgrade mi tamamlamış olurum?
RAM kısmında CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz CL16 Siyah Vengeance LPX Single Kit Ram | ITOPYA bunu tercih ettim.
Anakart kısmında ise bunu tercih ettim = MSI B450M PRO-M2 AMD B450 AM4 DDR4 3466MHz(OC) Soket AM4 Fiyatı
İşte RAM konusunda eğer -gerekir mi bilmiyorum belki render yapıyorsan kullanırsın- ekstradan bir 8 veya 16 GB eklemen gerektiğinde birini çıkarman gerekecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart için B450M tercih edilebilinir.
Ya biraz daha uygun olsun dersen, Asrock AB350M bakabilirsin. Bütün donanımı karşılar. ( Ram 3200'e kadar destekliyor.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı