GTX 1060 vs. RX 580

-Stabil performansı uzun yıllar koruması'nın bir olayı yok, RX seriside aynı şekilde koruyor, ben her iki markanın kartlarınıda kullandım, 4-5 yıl sonra bile FPS düşüşü çok yoktu, o da benim bilgisayarımdan kaynaklı diye düşünüyorum şahsen. Yani bu bir seçim sebebi falan olamaz.

-Oyun optimizasyonuna gelirsek, aslında daha iyi falan değil. Sadece oyunlar genellikle NVIDIA'ya özel optimizasyon yapıyorlar, nasıl bir AMD düşmanlığı varsa artık anlamadım gitti.
- AMD'de aynı şekilde o işlemcilerle uyumunu koruyor, yanına 200 TL az verip Ryzen takarsan artık ayrı bi uçarsın.

Sapphire Nitro+ OC RX580 8GB için ne dersin? Fiyatı daha uygun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 3 hafta önce bu ikilemde kalarak RX580 seçtim sebepleri:
DX12 performansı daha iyi.
DX11 performansı eşit.
Arayüzü daha güzel ve şık.
FreeSync monitörlerin ucuzluğu.
8GB VRAM.

Ama Nanokatalogdan Galax 1060 al derim çünkü aradaki fiyat farkı çok fazla. Ben RX580'i 1700'e almıştım indirimdeydi şuan da 1700TL olsa gözüm kapalı RX580 önerirdim ama 1060 ile arasındaki fiyat farkı çok fazla Galax 1060 şuanda 1720TL onu alın bence aradaki fiyat farkı 200TL'yi geçiyorsa değmez RX580 almak.

Arkadaşlar ikisi de aynı kart neyin savaşı bu. Directx 11 - 12 ve Vulkan API farketmez bu kartların verdikleri performans oyundan oyuna değişmekle birlikte aynı. Hangisi ucuz ise onu alın. Benim önerim verimlilik , az güç tuketmesiyle ve sağlamlık yönünden GTX 1060 6GB olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı