GTX 1070 2K monitörde akıcı bir deneyim yaşatır mı?

anilbuldu

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yönetmen / Görüntü Yönetmeni
Halihazırda Gigabyte AORUS RX 580 8 GB ekran kartım var ve AOC 32'' 2K 75Hz Freesync monitörle kullanmaktayım. Daha fazla performans alabilmek için ekran kartımı GTX 1070'ile takaslamayı düşünüyorum. Monitördeki görüntünün akıcılığından bir şey kaybeder miyim? Görüntüde yırtılma gibi sorunlar yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer nVidia kart alırsanız, yırtılmaları önlemek için oyun ayarlarından ya da sürücü panelinden VSYNC yani dikey senkronizasyon ayarlarını açabilirsiniz. Bu şekilde yırtılmaları önlersiniz. Fakat arada hafif takılmalar oluşabilir. Ancak FreeSync çalışmayacağı için görüntünün akıcılığı eskisi gibi olmayacak. Ancak performanslı olacak ve 2k çözünürlükte oyunların çok büyük çoğunluğunu sorunsuz oynanacak.

Eğer nVidia kart alırsanız, yırtılmaları önlemek için oyun ayarlarından ya da sürücü panelinden VSYNC yani dikey senkronizasyon ayarlarını açabilirsiniz. Bu şekilde yırtılmaları önlersiniz. Fakat arada hafif takılmalar oluşabilir. Ancak FreeSync çalışmayacağı için görüntünün akıcılığı eskisi gibi olmayacak. Ancak performanslı olacak ve 2k çözünürlükte oyunların çok büyük çoğunluğunu sorunsuz oynanacak.

Hocam gtx1070'i aldım ve sorunsuz bit şekilde kullanabiliyorum, oyun ayarlarından fps'i 75'e sabitleyince görüntüde yırtılma falan olmuyor ve açıkçası alıcılı konusunda gözüm herhangibir eksiklik görmedi ya da var ama ben algılayamadım diyelim.. Benim gibi terrddütte olan arkadaşlar açısından söylüyorum. Alın, hiçbir problem yaşamazsınız.. Sessiz çalışması ve düşük güç tüketimi de ekstra oldu benim için 👍🏼

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı