GTX 1070 AMD FX 4.4 GHz İşlemci Darboğaz Yapıyor Mu?

slxsalih

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 1 ay öncesinde bir konu açmıştım GTX 1070 alacağım diye. Şu anda kartı aldım ve kullanıyorum. PUBG oyununda CPU kullanımı %60'da ekran kartı kullanımı %40 ile %70 arası değişmekte. Ortalama ise 70 ile 100 FPS alıyorum ve bu FPS ayarları ne yaparsam yapayım değişmiyor. Ultra'da da aynı, Low ayarlarda da aynı. Şimdi darboğaz olabileceği söylenmişti bana fakat işlemci kullanımı %60'da kalıyor yani bu darboğaz işlemcinin ekran kartına yetişememesinden kaynaklı değil mi? Fakat 2 donanım da %100 görmüyor anlamış değilim. Ben bu kartın kullanımını nasıl arttırabilirim? İşlemciye OC yapmak bir nebze de olsa arttırır mı sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar. Benim ekran kartıma sahip olanlar 100 FPS altına düşmüyor.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz dediğimiz olgunun herhangi bariz tanımı yok. Sizin işlemciniz, darboğaz yapıyor çünkü ekran kartını %100 kullandırtamıyor.

İşlemcinin darboğaz yaratması, illa ki CPU %100 olunca olan bir olay değil. Verebileceği performans hakkında da bir izlenim vermez.

İşlemcinin tam modeli nedir?

Darboğaz söz konusu işlemcinizin modelini belirtin eğer overclock destekliyorsa yardımcı olalım fakat yine de %100 engelleyemezsiniz kesin çözümü işlemcinizi yükseltmek darboğaz uzun vadede zararlı olabiliyor

Darboğaz dediğimiz olgunun herhangi bariz tanımı yok. Sizin işlemciniz, darboğaz yapıyor çünkü ekran kartını %100 kullandırtamıyor.

İşlemcinin darboğaz yaratması, illa ki CPU %100 olunca olan bir olay değil. Verebileceği performans hakkında da bir izlenim vermez.

İşlemcinin tam modeli nedir?

AMD FX 9370 4.4 GHz işlemci modelim.

Arkadaşlar şuanda 5.0 GHz çekmeye çalışıyorum işlemciyi. Başarılı olursam sizinle paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı