GTX 1070 BF 1 Beta Düşük FPS Sorunu

Fatih Kerem

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Zotac GTX 1070 AMP Extreme ekran kartım var, Battlefield 1 Beta oynuyorum. Başka kişilerin yayınladıkları videolarda 1070 ile ultra ayarlarda bulunduğum yerde 90 FPS alırken, ben ve arkadaşım ultra ayarlarda aynı yerde 40-50 arası FPS alıyoruz. Bunun sebebi nedir acaba? Allah'ını seven yardım etsin, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
peki i7 3770 işlemci 1070 ile stabil çalışacak bir işlemcimi ? arkadaşın sistemi de yazayım size. 8 gb 1333mhz ram var gigabyte ga-h77m-d3h anakart var i7 3770 işlemcisi var işte. buna bi çözüm bulabilir miyiz ?

ekte resim yollamıştım o arkadaşın yolladığı resimdi ve darboğaz var dendi ki i7 3770 işlemcili olan... peki bunun sıkıntısı ne olabilir ? yardımcı olabilecek birileri var mı lütfen...

darboğazı yapan hangisi olabilir ?
Darboğazı işlemci yapmakta.

Yeni bir İntel işlemci alabilirsin yada AMD dersen ZEN mimarisini bekleyebilirsin. (y)

pekala i7 3770 3.4 ghz işlemcisi olan arkadaşımda benimle aynı probleme sahip ona nasıl bişey olmuş olabilir ? Yardımcı olursanız seviniriz ona göre işlemci anakart ram falan alacağız :cry::cry::tırnak::cry::cry:
Ondada darboğaz ihtimali olabilir. Bazı modellerin İ7 4790K ile bile darboğaz yaptığı söyleniyor.

Hatta arkadaşım gül gibi gtx 1080 ini 1070 ile değiştirmek zorunda kaldı bu yüzden...

ekte resim yollamıştım o arkadaşın yolladığı resimdi ve darboğaz var dendi. peki bunun sıkıntısı ne olabilir ? yardımcı olabilecek birileri var mı lütfen...
İşlemcin yetersiz kalmakta. Dediğim gibi...

Bence sorun 1080P kullanmanda hem oyun daha betada çok dert etmemek lazım diğer oyunlarda böyle FPS düşüşü yoksa sorun yok hocam.
arkadaşım ve ben fallout 4 de 100 fps alındığıda oluyor şehir içlerine girince 45-50 arasına düştüğüde. dying lightta minimum 60 fps, bf4 de minimum 65 fps alınıyor. bf 1 de de aynı fps değerlerini alıyoruz tabi söylediklerimin hepsinde grafik ayarları çıkabilecek en yüksek seviyede en ufak bir şey kısma yok olabilen en üst seviyede...

AMD en kral işlemciyi çıkarsın gene "GTX1070" in hızına yetişemez. "i5 skylake" ler bile "GTX1070" e doğru düzgün yetişemezken sen nasıl "8350" ye güvenebiliyorsun hayret ediyorum. "AMD" artık hikaye oldu, yazılım, performans, harcanan elektrik ve dahasından hep noksan ve hep dezavantaj, heleki laptop dünyasını per perişan etti. "GTX1070" dahil hatta " GTX Titan X Pascal" a bile yetecek en güzel işlemciler "i7 6700 ( Şiddetle öneririm, ben kullanıyorum ısınma derdi hiç yok i7 6700k ya Overclock bile yapsan oyunda farkı çok zor hissediliyor.) "i7 6700k" azıcık daha güç istiyorsan ( azıcık yani 3-4 fps, oda Overclock ile ve ısınma sıkıntısı var iyide soğutucu ister) seçebilirsin, ama tercih senin, ikisi'de sağlam işlemci.

AMD en kral işlemciyi çıkarsın gene "GTX1070" in hızına yetişemez. "i5 skylake" ler bile "GTX1070" e doğru düzgün yetişemezken sen nasıl "8350" ye güvenebiliyorsun hayret ediyorum. "AMD" artık hikaye oldu, yazılım, performans, harcanan elektrik ve dahasından hep noksan ve hep dezavantaj, heleki laptop dünyasını per perişan etti. "GTX1070" dahil hatta " GTX Titan X Pascal" a bile yetecek en güzel işlemciler "i7 6700 ( Şiddetle öneririm, ben kullanıyorum ısınma derdi hiç yok i7 6700k ya Overclock bile yapsan oyunda farkı çok zor hissediliyor.) "i7 6700k" azıcık daha güç istiyorsan ( azıcık yani 3-4 fps, oda Overclock ile ve ısınma sıkıntısı var iyide soğutucu ister) seçebilirsin, ama tercih senin, ikisi'de sağlam işlemci.
Haklısınız, peki 6700k yı aldığım zaman herhangi bir performans sıkıntısı yaşarmıyım ? Şu zamana kadar tak kullan yaptığımdan pekte sizin kadar anlamıyorum açıkçası...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı