GTX 1070 Bilgisayar Kapanma Sorunu

• Konuyu başlatan King
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 3B

King

Kilopat
Daha fazla  
1 yıl öncesinde kadar sağlam bir oyun bilgisayarı topladım. Her şey çok güzel gidiyordu oyunları üst grafiklerde oynuyordum. Sonrasında birden elektrikler gitti ve bilgisayar bir daha açılmadı. Garanti kapsamında olduğu için bilgisayarı bayiye götürdüm. PSU'da sıkıntı olduğu tespit edilip 20 gün içinde onarılıp kasaya geri takıldı.

Sonrasında yine her şey güzel devam ediyor oyunlar oynamaya devam ediyorum. H1z1 adlı oyunu oynuyordum bilgisayar çat diye kapandı geri açıldı kısacası reset attı. Ardından bir daha girdim bu sefer 5 dakika oynayıp resetlendi. Yine bayiye gidip sorunu araştırırken format atılıp güncellemeleri yapıp sorunun düzeleceğini söylediler 1 hafta önce. İyi güzel derken H1z1 kurdum oyunu açtım ve yine bilgisayar resetlendi.

Bu sorunun elektriklerin gitmesi PSU yanması sonucu onarılıp geri verilmesinden kalan bir sıkıntı var mıdır ?

Velhasıl kelam arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum zor durumda kaldım bu bayinin elemanlarının bir şey anladığı yok gibi. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Sistem özellikleri:
  • İşlemci: Core i5 7500k
  • Ekran kartı: Asus GTX 1070 Rog Strix 8 GB
  • Anakart: Asus Prime Z270-A
  • RAM:16 GB
  • Kasa/PSU: Cooler Master Haf 912 /750w (PSU)
  • Sıvı Soğutma: Xigmatek

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Zor durumda kaldım.

GPU'da sorun göremedim. Yalnız CPU sıcaklık değerleri yok :) AIDA64 ile sistem kararlılık testi yapar mısın?

AIDA64, sistem stabilitesini test ediyor. Minimum, ortalama ve maksimum sıcaklıkları test ediyor...

AIDA64, sistem stabilitesini test ediyor. Minimum, ortalama ve maksimum sıcaklıkları test ediyor...

Yine bilgisayar kapanmadan saliseler önceki değerler (y) Hangi CPU olduğunu bilmediğim için, programdaki bütün CPUları açtım. (n)

Dosya Ekleri

• değer2.jpg
    değer2.jpg
    46,6 KB · Görüntüleme: 196
Sıcaklıklar da normal... Son olarak AIDA64 stabilite testi yapın. Kaç dakika dayandığını veya testi 25-30 dakika kadar sürdürmeyi deneyin...

Sıcaklıklar da normal... Son olarak AIDA64 stabilite testi yapın. Kaç dakika dayandığını veya testi 25-30 dakika kadar sürdürmeyi deneyin...
Stres testi yaparken;
Stress local disks
Stress Gpu (s)

Bunları'da aktif edeyimmi stres testine ?

Bunlardan bahsediyordum...

Dosya Ekleri

• test2.png
    test2.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 253
İşlemci ısı değerleri normal. Büyük ihtimal PSU kaynaklıdır. Eğer iyi bir PSU ise o elektrik gitmesi sırasında kendini feda edip diğer parçaları kurtarmıştır. O yüzden en azından Bronz alın diyoruz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı