GTX 1070 Cızırtı Sesi Geliyor

Fatih Işık

Gigapat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bugün birisinden Gigabyte Windforce 1070 ekran kartı aldım. Aldığım kişinin evinde kısa süre deneme yaptım bir kaç dakika Furmark'ta çalıştı 66 dereceyi gördü ve Assassin's Creed felan girdi bir kaç dakika hiç bir sıkıntı ve ses problemi yoktu.

Eve gelip kartı taktım ve fan dönmeye başladığında rahatsız edici bir cızırtı sesi geliyor ekran kartından. Bu ses coil whine mi tam emin değilim. Aldığım kişinin PSU'su 750W idi benimki High Power 500W 80+ bununla alakası var mıdır tam bilmiyorum internette PSU yetersiz kaldığında olabiliyor gibi yorumlar okudum. Birde ekran kartının fanlarını Afterburner ile döndürürken fanları tek tek durdurup denediğimde bir tanesini durdurunca ses kesiliyordu. Elimde GTX 1060 3GB modeli de var o takılıyken bir sorun olmuyor.

Aklıma takılan asıl soru aldığım kişinin evinde bir ses duymuyorken benim bilgisayarımda neden oluyor? Konu hakkında bilgili olanların yardımlarını bekliyorum.
Sistem:
  • H110M PRO-VD
  • i5-6600
  • GTX 1070
  • Adata 8GB 2133MHZ
  • High Power 500W 80+ PSU Ürün Link
  • Toshiba P300 1TB
  • Sandisk SSD 120GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı