GTX 1070 FPS Düşmesi Sorunu

Byfantast1c

Decapat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle şunu belirteyim, sistem özellikleri:
  • MSI B350 Anakart
  • Asus GTX 1070 Ti Ekran kartı
  • Ryzen 7 1700 işlemci
  • 16 GB RAM
  • 250 GB Samsung SSD
Sistem daha yeni olmasına rağmen yukarıda videoda da görüldüğü gibi bu sorununun neden kaynaklandığını hala çözmüş değilim. Sol tarafta o anki FPS dalgalanması ve değerler videoda mevcut, çözümünü veya ne yapmam gerektiğini bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca bu sorun sadece oyunun belirli yerinde olmuyor, oyun SSD'de yüklü.

Ben video'da sorun göremiyorum. Ryzen 1700 için normal bir durum, tek çekirdek gücü düşük bir işlemci. Overclock yaparsan bir nebze daha iyi olur.

GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz 2 adet toplam 16 gb ram var
Ben video'da sorun göremiyorum. Ryzen 1700 için normal bir durum, tek çekirdek gücü düşük bir işlemci. Overclock yaparsan bir nebze daha iyi olur.

şuan işlemci oc ile 3.20 ghz de zaten video ya dikkatli bakarsanız fps değerleri bir anda 30'lara düşüyor o arada 1 sn falan donma oluyor.
ayrıca bu sorun ilk bilgisayarı aldığım günden bu yana devam etmekte acaba ssd de sıkıntı olabilir mi fabrika hatası falan birde hdd ye mi yükleyip denesem oyunu acaba ?
herhalde bu sorun ömür boyu devam edecek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bu video bugün çektim 0.10-0.13 sn arası görebilirsiniz sorunu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı