GTX 1070 PUBG FPS Düşmesi

barisjk7

Hectopat
Merhaba arkdaşlar bilgisayarım PUBG'de resmen çöp oluyor sebebini 1 aydır bulamadım 70 hatta 50'ye kadar düşüyor FPS CoD Warzone oynarken hiçbir takılma vs sıkıntı olmuyor fakat PUBG'de neden böyle.
Sistem özellikler;
ASUS GTX 1070 8 GB
i5 6600K işlemci.
16 GB 2666MHz RAM.
256 GB SSD.
1TB HDD.
MSI Z170A Tomahawk DDR4 anakart.
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyu daha önce açmıştınız sanırsam. İşlemciniz anlamsız bir şekilde darboğaz yapıyor. Normalde o ekran kartını o işlemci besler. Bilgisayarda virüs var mı kontrol edin, arkada bir program çalışıyor mu bakın. Ayrıca sadece PUBG'de mi oluyor bu sorun?

Evet normal olmadığını biliyorum ama sadece denemenizi tavsiye ediyorum işlemciyi daha serin çalışacak bir şekilde ayarlama imkanınız varsa test edin, daha önce başıma gelmişti iyi bir soğutma ile sorunu çözmüştüm.

PUBG ile ilgili bir sorun var son dönemde. Özellikle 4 çekirdekli Intel işlemcisi olanlar sıklıkla darboğaza ilişkin konular açıyor. Mesele senin sisteminle ilgili değil. Ayrıca görsel yeni indiğin andan sanırım, PUBG çıktığı günden beri ilk inişte özellikle yakında adam varsa bu kısa süreli FPS düşüşünü yapıyor. En iyi sistemlerde bile benzer durum söz konusu.

Bu konuyu daha önce açmıştınız sanırsam. İşlemciniz anlamsız bir şekilde darboğaz yapıyor. Normalde o ekran kartını o işlemci besler. Bilgisayarda virüs var mı kontrol edin, arkada bir program çalışıyor mu bakın. Ayrıca sadece PUBG'de mi oluyor bu sorun?

Evet sadece PUBG'de yasıyorum daha önce açtım ama çözüm bulamadım oyüzden tekrar açmak istedim virüs yok tarama yaptım trojanda yok sadece işlemci %100 kullanılıyor.
Oyundan da kaynaklı olabilir, temiz kurulum denediniz mi? Diğer oyunlarda sıkıntı olmaması garip çünkü...
windowsun kendi özelliği varmış ordan format atıp tekrar yukledım ama yine aynı sorun yasadım malesef
PUBG ile ilgili bir sorun var son dönemde. Özellikle 4 çekirdekli Intel işlemcisi olanlar sıklıkla darboğaza ilişkin konular açıyor. Mesele senin sisteminle ilgili değil. Ayrıca görsel yeni indiğin andan sanırım, PUBG çıktığı günden beri ilk inişte özellikle yakında adam varsa bu kısa süreli FPS düşüşünü yapıyor. En iyi sistemlerde bile benzer durum söz konusu.

En yuksek ayarda da aynı sorunu yasıyorum en dusuk ayarda da bir saçmalık var fakat çözemedim.

Geri
Yukarı