GTX 1070 görüntü vermeme sorunu

AlphaCEIRA

Hectopat
Daha fazla  
@Recep Baltaş bu sorunun nedeni nedir? Kaç gündür yazmama rağmen bir türlü cevap alamadım. Ben GTX 1070 ekran kartına sahibim. İşlemcim İ5 6600 ve anakartım B150 Gaming M3. Bilgisayar açılıyor fakat HDMI sinyal yok hatası veriyor. Kasayı açıyorum. İçindeki bütün parçaları, kabloları ne varsa söküyorum ve geri takıyorum. Sonra bilgisayar eski haline dönüyor. 2-3 gün sonra yine aynı işlem. Bunun nedeni ne olabilir? Sistemim daha yeni 1 ay oldu olmadı. Sorun nerede? Düşünceleriniz bekliyorum. İyi akşamlar.
(Güç kaynağı Cosair VS 550 ve 16 GB RAM mevcuttur.)

Son düzenleme:
@Recep Baltaş bu sorunun nedeni nedir? Kaç gündür yazmama rağmen bir türlü cevap alamadım. Ben GTX 1070 ekran kartına sahibim. İşlemcim İ5 6600 ve anakartım B150 Gaming M3. Bilgisayar açılıyor fakat HDMI sinyal yok hatası veriyor. Kasayı açıyorum. İçindeki bütün parçaları, kabloları ne varsa söküyorum ve geri takıyorum. Sonra bilgisayar eski haline dönüyor. Bunun nedeni ne olabilir? Sistemim daha yeni 1 ay oldu olmadı. Sorun nerede? Düşünceleriniz bekliyorum. İyi akşamlar.
(Güç kaynağı Cosair VS 550 ve 16 GB RAM mevcuttur.)

Merhaba;

Her görüntü gelmediğin de aynı işlemi uyguluyorsunuz sanırım. Görüntü işlemcisinin bir temassızlığı olabilir mi acaba ?

Hocam şunu düşünüyorum. Ekran kartı yansa hiç görüntü vermez. Lakin veriyor ağır oyunlar oynuyorum. Sıkıntı yok. Anormal bir ses cızırtı herhangi birşey yok. Peki şunu sormak istiyorum. CPU nun yerine oturup oturmaması sorun olur mu?

Bu sorunla pazar günü uğraştım. Şu an sistem gayet normal. Ama bana her an gidecek gibi geliyor. RAM ları dediğiniz gibi değiştireceğim. Kafama takılıyor. Sorunun neyden kaynaklandığını anlayamıyorum.

Hocam şunu düşünüyorum. Ekran kartı yansa hiç görüntü vermez. Lakin veriyor ağır oyunlar oynuyorum. Sıkıntı yok. Anormal bir ses cızırtı herhangi birşey yok. Peki şunu sormak istiyorum. CPU nun yerine oturup oturmaması sorun olur mu?

Bu sorunla pazar günü uğraştım. Şu an sistem gayet normal. Ama bana her an gidecek gibi geliyor. RAM ları dediğiniz gibi değiştireceğim. Kafama takılıyor. Sorunun neyden kaynaklandığını anlayamıyorum.

CPU oturmasa oyun bile oynayamassınız. Tekrar yine de kontrol edin ama, CPU dan değildir.

Peki sizce neden olabilir? Bu arada elektrikten kaynaklı olabilir mi? Elle hissedilecek kadar değil. Lakin çenemi değdimde elektrik olduğu belli oluyor. Şu an yok o durum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı