GTX 1070 İçin 3000 TL Anakart, İşlemci, RAM Yükseltmesi

death_stroke

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, öncelikle şu anda kullandığım bilgisayarın parçalarını şöyle;
  • İşlemci : Intel i5 4440
  • Anakart : MSI Z97 PC Mate
  • RAM : Corsair Vengeance Pro Ddr 3 2400 MHz (2X4)
  • HDD : WD Caviar Blue 1 TB
  • Kasa : CM RC-K350 600 W
Benim aklımda olan işlemci, anakart ve RAM 3'lüsünü değiştirmek.
Almak istediğim parçalar ise şunlar;
  • İşlemci : AMD Ryzen 2600
  • Anakart : MSI M450 Gaming Plus
  • RAM : Gskill Sniper X Kamuflaj 3200 MHz (2x8)
Ancak bir yandan kasayı da değiştirmek istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim, önerileriniz nelerdir? 3000 TL bütçeye SSD sığdırabilir miyim? Bu asıl 3'lüden hiçbirini düşürmekte istemiyorum sonuçta en önemli parçalar ve uzun ömürlü olmaları daha büyük avantaj sağlar. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğiniz parçalar ile bir de SSD sığdırmak biraz zor hatta imkansız gibi bu bütçeye RAMi 8e düşürüp sonradan ekleyebilir böylelikle SSD ve 2600X sığdırabiliriz benim görüşüm SSD daha sonra alınıp takılabilir bence almışken 2600X almalısınız bence tek bir siteye bağlı kalmadan araştıra araştıra yavaş yavaş toplayın ve mutlaka 23 kasımı bekleyin Black friday günü indirimler olacak böylelikle hem 2600X hem de bir SSD sığdırma şansınız olabilir kasayı da ilerleyen zamanlarda değiştirirsiniz.

Elindeki anakart, ikinci el 4790K işlemci ve 8 GB DDR3 RAM takmana müsait yapıdayken fazla masrafa kaçmadan bu ikisini sisteme ekleyip yanına da 240GB SSD alsan yeni sistem almış gibi olursun. Bütçenin yarısı da cebinde kalmış olur. Sistemi yükselteceksen DDR4 mimariyi es geç DDR5 mimariye kadar dediğim gibi kullan. Ben şahsen öyle yapacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı