GTX 1070 mi, R9 390X mi?

aynı kararsızlık içerisindeyim :( 1070 mi 390x mi
asus 390x 1500 tl almak mı? yoksa üzerine 200-300 tl daha verip 1070 mi almak mantıklı kararsızım.
kafamı tek karıştıran nokta sistemimdeki freesync monitör.
freesync den yararlanmak için 390x mi tercih edilmeli yoksa freesync çokta bir getirisi yok 1070 yeni mimarisinin tadını çıkarmak mı?

@snrkaan amacım tüm oyunları ortalama akıcı fps değeri ile 2k oynamak.

@Tristan23 rx 480 bekle bekle dumur oldum. sistemimde şuan kart yok ve can sıkıntısından aceleci davranıyorum karar veremiyorum. :)

2k için Nvidia'da 10x serisi, AMD'de rx 4x serisi akıcı 60 fps hatta daha yüksek akıcı bir deneyim sağlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@kfxion 1070 kesinlikle 2k için biçilmiş bir kaftan. MSI modelini tavsiye ediyorum Maxwell devri bitti bence 2k için yeni mimari seni çok uzun yıllar götürecektir.

@Tristan23 ayrıca şöyle bir sorunum vardı eski kartım gtx 980 kullanırken input lag oluşuyordu.
input lag vsync açık olması ile bağlantılı mı çözemedim. gerçi kapalı konumdayken de bu input lag oluşuyordu. kullandığım monitör 144hz 1ms asus marka bir monitör. hatta farklı bir monitör de denedim aynı
@kfxion 1070 kesinlikle 2k için biçilmiş bir kaftan. MSI modelini tavsiye ediyorum Maxwell devri bitti bence 2k için yeni mimari seni çok uzun yıllar götürecektir.

en mantıklısı sanırım. sonuçta alacağım eski mimari kartın 2. el piyasası ölü hale gelecek. alacağım yeni mimarı kartın farklı opsiyon arayışında en azından geri dönüşü elden çıkarması kolay olacak. 390x alıp pişman olup vazgeçip satmak kafadan bana 500 tl zarar verecek.

Tartışmasız GTX 1070 hocam. Hem yeni mimari hem güç tüketimi hemde aynı fiyatta olması üstelik GTX 1070'in her türlü yerde tokatlaması yeterlidir herhalde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı