GTX 1070 PUBG %50 GPU Kullanımı Sorunu

Daha fazla  
  • Sistemim;
  • Asus ROG Strix GTX 1070
  • 16 GB RAM
  • i7 7700
  • Strix B250G Gaming Anakart
Sistemim de her şey güncel ve hepsini 2 defa indirip yavaş yavaş manuel olarak tekrar yükledim. Ekran kartını DDU ile indirip tekrar yükledim bir şey farketmedi. PUBG'de optimizasyon sorununu biliyorum. Bir çok kez format attım yine fayda etmedi. Bunları baştan belirtmek istedim her yerde konu açtım ama çözüm bulamadım lütfen yardım edin.

Arkadaşlar ben bilgisayarımı alalı 3 haftayı geçti ya da geçmedi fakat 3 haftadır bilgisayarda oyun bile oynayamadım. Bilgisayarım da ki sorun benim gördüğüm kadarıyla MSI Afterburner programını açıp hangi oyuna girersem gireyim GPU kullanımı %40-%55 arası seyrediyor. Ve enteresan bir şekilde PUBG gibi optimizasyon sıkıntılı bir oyunda oyunu 1 kişinin bile olduğu yerde kasarak oynuyorum kimse olmadığında da 121-122 FPS'den yukarı çıkmıyor. Yani bu demek oluyor ki benim anladığım kadarıyla tabii ki ekran kartı performansının tamamını çözemediğim bir şekilde vermiyor. Eğer çözebilecek, çözebilen biri varsa lütfen yardımcı olsun. Gerekirse İstanbul içinde bu sıkıntıdan anlayan biri varsa kasayı yanına da getirebilirim evimde de misafir edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz ekran kartının üzerinde 2 güç girişi var deyince, bende ekran karınız 2x8 güç sahip olarak bunları söyledim. Ekran kartınızda 1x8 pin güç girişi olduğuna göre sorun yok. Ama EVGA GTX 1080 FTW2 modelinde 2x8 pin güç girişi olması lazım. Enteresan.
Bende ki Asus Rog Strix GTX 1070 yalnız evga değil yoksa yazdığınızı ben mi yanlış anladım

IMG_6392.JPG
IMG_6393.JPG

Reddit’de birkaç tane çözüm buldum deneyin. İşe yararsa yazın eve gidip yapayım bende :D

En sağlamı kasayı elektrikçiye götüreceksin, arkadaş bu güç kaynağı bu kadar watt, ancak 12 volt kanalından bu kadar güç vermesi gerekiyor, acaba verip vermediğine, verimli çalışıp çalışmadığına bakabilirmiyiz deyip rica et. Aletle bakar. Bir program vardı bunun için ismini unuttum,Google' de aratırsan bulabilirsin. Ama en sağlamı ampermetre ve voltmetre ile bakılmasıdır.

Bende de aynı sorun var herkes oyun yük bindirmiyor falan diyor. Ayarları sonuna getiriyorum gene aynı. Yazılımsal bir şey var çözemedim 3-4 aydır. Birkaç kişi de benimle aynı sorunu yaşıyor. Bazı oyunlarda %100 kullanım alıyorum. Ama pubg ve cs'de çok düşük kullanım. Tamamen aynı özelliklere sahip bilgisayarlar benden 2 kat fazla fps alıyor bu oyunlarda. Bir türlü çözemedim.

Bende de aynı sorun var herkes oyun yük bindirmiyor falan diyor. Ayarları sonuna getiriyorum gene aynı. Yazılımsal bir şey var çözemedim 3-4 aydır. Birkaç kişi de benimle aynı sorunu yaşıyor. Bazı oyunlarda %100 kullanım alıyorum. Ama pubg ve cs'de çok düşük kullanım. Tamamen aynı özelliklere sahip bilgisayarlar benden 2 kat fazla fps alıyor bu oyunlarda. Bir türlü çözemedim.
Senin yine bazı oyunlarda %100 bende o da yok

En sağlamı kasayı elektrikçiye götüreceksin, arkadaş bu güç kaynağı bu kadar watt, ancak 12 volt kanalından bu kadar güç vermesi gerekiyor, acaba verip vermediğine, verimli çalışıp çalışmadığına bakabilirmiyiz deyip rica et. Aletle bakar. Bir program vardı bunun için ismini unuttum,Google' de aratırsan bulabilirsin. Ama en sağlamı ampermetre ve voltmetre ile bakılmasıdır.
netten bi bakayım olmadı elektrikçiye de götürürüm

Netten baktım bulamadım. Birde siz bakabilir misiniz ?

evet onu hallettim teşekkür ederim. Ama yine etki etmedi. Hatta ekran kartına dün güncelleme gelmiş onu indirdim yükledim güncel sürümünü taze taze. Ama yine bir değişiklik yok

Dostum şimdi farkettim de sen psu deyince ses dikkatimi çekti. PSU dan tiz bir ses geliyor ama oyunda iken. Mesela Rainbow da farkettim o sesi. Alt-tab yapınca masaüstüne gelince ses gidiyor. Ama oyuna tekrar geçince ses artıyor. Acaba sorun gerçekten de psu dan kaynaklı olabilir mi yani bu ses bir sorun teşkil ediyor mu ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı