GTX 1070 Seahawk mı yoksa MSI Armor mu?

Gereksiz ama fiyatı çok güzel. 600 Euro'ya 1070 varken Seahawk 470. Bence bütçe yetiyorsa alınmalı, yetmiyorsa zaten bir kaç opsiyon paylaştım.

MSI ve ASUS ilk tercihin olsun bence. Uzun zamandır GTX 1070 modellerine bakıyorum yine en sağlamları bu ikili. Üstelik ikisininde fanları belirli bir yük altına girmeden çalışmıyor sessiz ve soğuklar.

MSI tarafında Gaming X
ASUS tarafında ROG Strix

Burada ASUS'u öne çıkaran bir şey daha var. 3 yıllık garantisi var. MSI'ın ise 2 yıllık garantisi var.

O kadar kaliteli marka içinden ikisin odaklanmak saçmalıktan başla bir şey değil. Hangisi ucuz veya bütçene uygunsa o alınır.
Alacağım ürün hakkında son derece titiz araştırmalar yaparım bir nevi takıntılıyım da denilebilir. İlk başta bana da saçma gelmişti 200-300 TL fiyat farkı ama araştırmaya başlayınca her markanın bir kronik sorunu vesaire olduğunu gördüm. Ayrıca çoğunun Türkiye servisi bile yoktu. Mesela EVGA FTW kartlarında kronik yanma sorunu varmış ilk alanlar hep pişman olmuşlar. Inno 3D veya PALİT gibi kartların Türkiye servisi yok veya varsa da internette bile bulunamıyorlar. Gigabyte ve GALAX'ın kartlarında otomatik fan durdurma özelliği yok yani kart hep %40-%50 fan seviyesinde çalışıyor yükte olmasa bile. Sessizlik takıntısı olan biri bu kartları alırsa zaten memnun olamaz. Bu durumda 2 firma kalıyor geriye. Bunlardan bana sorucak olursanız ASUS'u tercih ederdim. 3 yıllık garantisi sebebiyle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı