GTX 1070 Sistem Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

okilic01

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni sistem topladım. Farklı sitelerden parçaları sipariş ettim. İtopya, teknobiyotik, vatan ve hepsiburada gibi. Sistemi topladım, tüm bağlantıları özenli bir şekilde yaptım ve çalıştırdım. Tüm fanlar dönüyor, ekran kartı fanları dönüyor, anakart üzerinde LED'ler yanıyor, ekran kartı güç girişinin oradaki LED yeşil yanıyor ama görüntü gelmiyor.
  • Amd Ryzen 5 1600
  • Msı b350 tomahawk
  • Zorat gtx 1070 amp edition
  • Hyperx 4x4 16 GB 2400 MHz clk15
  • Hyperx 120 GB SSD
  • Seageta 1 TB 3.5" HDD
  • 750watt 80plus bronze güç kaynağı
Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle monitörün ile bilgisayarın arasındaki iletişimi sağlayan kablonun ekran kartına takılı olduğundan emin ol. Mümkünse farklı kablo ve monitör ile dene.

Biraz açıklar mısınız, ekran tam anlamıyla siyah mı oluyor yoksa görüntü gelip "No Signal" deyip gidiyor mu?. Monitör açma tuşuna bastığın zaman ışığı yanıyor mu?

1. Tüm kabloları kontrol edin(bazıları yerine oturmamış olabilir).
2.RAM'leri çıkarıp yerlerini değiştirip yeniden takın.

BIOS ekranı geliyor mu?
Tek bir ram takıp deneyebilir misiniz? Yine de gelmez ise 4 ram'i de teker teker deneyebilir misiniz?
BIOS da gelmiyor ise, aynı sorunu yaşadık. Ram'ler arızalı idi. İade ettik.

BIOS ekranı geliyor mu?
Tek bir ram takıp deneyebilir misiniz? Yine de gelmez ise 4 ram'i de teker teker deneyebilir misiniz?
BIOS da gelmiyor ise, aynı sorunu yaşadık. Ram'ler arızalı idi. İade ettik.
Cezalı olduğumdan yazamadım özür dilerim. İtopyadan almıştım işlemci ve anakartı. Ekran kartımda sorun yok , monitör veya bağlantı kablomdada problem yok. Sorunun ramlerde olduğunu düşündüm ve Gskills Ripjaws 8Gb 2400Mhz CL15 ramini alıp denedim. fakat sonuç yine aynı. Sorunu henüz çözebilmiş değilim. Rami her slotta deneyip yeniden çalıştırdım ama olmadı. Anakart üzerinde debug ledlerinden CPU ledi yanıyor. Fakat Cpu bacaklarını tekrar kontrol ettim herhangi bir problem yok. Nasıl çözeceğimi bilemiyorum.

Biraz açıklar mısınız, ekran tam anlamıyla siyah mı oluyor yoksa görüntü gelip "No Signal" deyip gidiyor mu?. Monitör açma tuşuna bastığın zaman ışığı yanıyor mu?

1. Tüm kabloları kontrol edin(bazıları yerine oturmamış olabilir).
2.RAM'leri çıkarıp yerlerini değiştirip yeniden takın.

Bir çok kez kontrol sağladım. Kablolamada, ekran kartında, monitörde, bir sorun yok. 2 farklı ram aldım ve her slotta ayrı ayrı denedim. Görüntü hala gelmiyor. Anakart üzerinde Cpu ledi yanıyor kırmızı. Ama işlemcide bir sorun yok fiziksel olarak. Hangi parçada sorun olduğunu tespit edebilsem değişime göndereceğim ama bilemiyorum hangisinde sorun var.

Ram'lerden değilse ve CPU ledi yanıyorsa, CPU ve anakartı geri gönderin derim. Sorun olabilir belki. Bilgili arkadaşlar yorum yapacaklardır elbet.
@BERWAR @Neko
Bugün aldığım yeri (İtopya.com) aradım ve sorunu ilettim. Onlarda sistem kurarken aynı hatayla karşılaşmışlar. Anakart ile alakalı olduğunu ve gskill ripjaws alıp işlemciye en uzak noktadaki ram slotuna tek kanal olarak bağlayıp çalıştırdğımda görüntünün geleceğini söylediler fakat birçok kez denememe rağmen görüntü elde edemedim. Hali hazırda ramim olmasına rağmen 280 tl'ye yeni ram almış oldum.

Bugün aldığım yeri (İtopya.com) aradım ve sorunu ilettim. Onlarda sistem kurarken aynı hatayla karşılaşmışlar. Anakart ile alakalı olduğunu ve gskill ripjaws alıp işlemciye en uzak noktadaki ram slotuna tek kanal olarak bağlayıp çalıştırdğımda görüntünün geleceğini söylediler fakat birçok kez denememe rağmen görüntü elde edemedim. Hali hazırda ramim olmasına rağmen 280 tl'ye yeni ram almış oldum.
Sistemi kurarken aynı hata ile karşılaşmalarına rağmen neden parçalarda değişim sağlamamışlar? Saçmalış açıkcası. Bunu onların denemesi gerekiyordu.
Aynı sorunla ben de karşılaştım ve bahsettiğiniz ram ile sorunu aştım. Ancak sizde CPU sıkıntılı gösteriyor.
Gskill ram'i iade edip anakart ve CPU'da değişim isteyebilirsiniz itopya'dan. 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkınız mevcut.

Sistemi kurarken aynı hata ile karşılaşmalarına rağmen neden parçalarda değişim sağlamamışlar? Saçmalış açıkcası. Bunu onların denemesi gerekiyordu.
Aynı sorunla ben de karşılaştım ve bahsettiğiniz ram ile sorunu aştım. Ancak sizde CPU sıkıntılı gösteriyor.
Gskill ram'i iade edip anakart ve CPU'da değişim isteyebilirsiniz itopya'dan. 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkınız mevcut.
Tüm parçaları oradan almadım sanırım o yüzden denememişler. İşlemci , Anakart ve SSD oradan aldım . Diğer bileşenleri farklı yerlerden tedarik ettim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı