GTX 1070 Sistem görüntü gidip gelme sorunu

staggest

Hectopat
Bir sorunum var umarım çok önemli bir sorun değildir, PC açık kullanırken veya açık şekilde kullanmadan dururken belirli, sabit bir zaman aralığı olmadan sanki monitörü kapatıp sonra tekrar açmışım gibi olup görüntü gidip geliyor. Kasa ilk önce 106 inç televizyona bağlıydı aynı oluyordu TV'dendir herhalde diye umursamadım iki gündür Hp monitör ile kullanıyorum sorun devam ediyor. Acaba ekran kartında mı sorun? Daha önce yaşayan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Sistem özelliklerim şu şekilde;

Asus Z170 Pro Gaming Anakart

Zotac GTX 1070 Amp Extreme GDDR5 Ekran kartı

İntel İ7 6700K Skylake İşlemci

Kingston Fury 2*16 GB 2133 MHz RAM

Samsung Evo 850 120GB ve 1TB WD blue HDD

620 watt enermax güç kaynağı

Monitöre bağladığınız kabloyu kontrol edin veya değiştirin hasarlı değilse sorun ekran kartındadır veya ekran kartının girişindedir. Garantisi varsa götürün kabloyu denedikten sonra.

Kabloda bir problem bulunmuyor, Hdmi kablo ilede aynı problemi yapıyordu display port kablo ilede aynı problem devam ediyor. İşin ilginç tarafı youtubeda videolarda veya bazı sitelerde bunu daha çok yapması göz kırpıyor gibi ekran 1-2 defa milisaniyelik gidip geliyor. Ekran kartında sorun varmı bilmiyorum ama uzun süre call of duty infinity warfare oynuyorum 5 dk ya yakında gpu stress test yapıyorum hiçbir şekilde kapanma veya bağlantı kopması yaşamıyorum

Dostum büyük ihtimalle ekran kartı. Monitör 60 Hz Gtx 1070 için 144 Hz öneriyolar genelde. Belki ondanda olabilir.
Anlamadım monitör mu yetersiz yoksa ekran kartımı bozuk veya sorunlu ? Eğer kartta ise sorun ne yapacağım bilmiyorum yurtdışı burdada gecmiyormus garantisi

Dostum büyük ihtimalle ekran kartı. Monitör 60 Hz Gtx 1070 için 144 Hz öneriyolar genelde. Belki ondanda olabilir.
Kısa bir video yükledim sorunumla ilgili belki daha iyi bir çözüm olabilir. 3. Saniyede göz kirpar gibi oluyor ekran

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartını nerden aldıysan oraya götürmelisin. Bir de kablolarını bi kontrol et kabloyla ilgili bir sorunda olabilir ve 144 Hz monitöre bağlayıp dene. Eğer bunlar sonuç vermesse ekran kartını garantiye yolla.

İki günlük araştırmalarım sonucu yabancı bir forumda anlatılanları yaptım, DDU ile sürücüyü sildim en son GeForce driveri yükledim, NVIDIA Denetim Masası ayarlarından çıkış dinamiği ayarını tamdan sınırlıya cevirdim 3 saattir hiçbir sıkıntı olmadı. Umarım çözülmüştür ve olmazda çok can sıkıcı bir durum çünkü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı