Çözüldü GTX 1070 sistem oyunlarda donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

draftleet

Kilopat
Daha fazla  
Elimde EVGA GTX 1070 FTW model ekran kartı var, EVGA'dan thermal mod kit aldım ve tamamen bütün padler ve ekstradan EVGA mod kit de verilen yerlere ekstradan pad de taktım soğutma kısmında hiçbir sorun yok ama oyunlarda bir süre sonra görüntü donuyor ama oyun arka planda çalışmaya devam ediyor. Örnek olarak CS:GO'da mid keserken ekranımda görüntü donuyor ama tuşlara bastığımda ateş ediyor ve hareket ediyor ne yaptıysam çözüm bulamadım. Daha öncesinde böyle bir sorun oluşmamıştı. FurMark test yaptım 1 saat ve en ufak sorun oluşmadı stress test denedim farklı programlardan denediğimde çökme veya herhangi bir sorun oluşturmuyor. Çözüm için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2080 aldım ama bu kartı da görünüşünü çok seviyorum, dursun istiyorum. Günlük normal kullanımda hiçbir sorun yok. Sadece oyunda yalan oluyor bazen.

@arandur Windows 10'da iken bu sorun yoktu ne zaman 11'e geçtim böyle oldu. Bunun etkisi olur mu? O kadar stabil değil mi hala 11?

Arkadaşlar çözümü buldum ,belki işinize de yarar diye size de paylaşmak istedim .BIOS üzerinden PCI slotunu gen2 olarak seçerseniz donma olmuyor artık.
1 sene önceki driver a kadar kurdum aynı sorunu yaşıyorum, mining yapmayı denediğimde hiç hata yok üstüne OC yapıyorum bana mısın demiyor ve kazım yapıyor ama oyunda -OC yapıyorum bellek frekanslarını ve gpu frekanslarını düşürüyorum - olarak ona rağmen donuyor önceden bu sorun yoktu.

mining, oc derken zaten eski kartı çok yormuş olabilirsin. bazen oyunlar diğer programların dokunmadığı yerleri kullanırlar yani testlerin sıkıntısız olması, kartın çok iyi çalıştığını göstermez.

Farklı oyunlarda aynı sıkıntı varsa, driver da kesmiyorsa, kart ölüyor olabilir.

1 saat oynuyorum hiçbir sorun yok mesela kullanılan bellek miktarını kontrol ediyorum kullanılan miktar 2 GB bile değil belki ama bir anda pat kalıyor öyle kapatıp açıyorum her şey düzeliyor 3 dakika sonra bazen tekrar aynı sorun oluyor sonra 1 gün belki hiç hata vermiyor çok rastgele davranıyor kart.

2080 aldım ama bu kartı da görünüşünü çok seviyorum, dursun istiyorum. Günlük normal kullanımda hiçbir sorun yok. Sadece oyunda yalan oluyor bazen.

@arandur Windows 10'da iken bu sorun yoktu ne zaman 11'e geçtim böyle oldu. Bunun etkisi olur mu? O kadar stabil değil mi hala 11?

Arkadaşlar çözümü buldum ,belki işinize de yarar diye size de paylaşmak istedim .BIOS üzerinden PCI slotunu gen2 olarak seçerseniz donma olmuyor artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Çözüm

Geri
Yukarı