GTX 1070 sistem toplama

Fkeskin1

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Yurt Yönetim Memuru
Asus Rog Zepyhrus GX501VI laptopuma iade kararı çıkınca dolar yüzünden masaüstü sistem toplamak zorunda kaldım.

Asus Prime B450M-K AMD B450 DDR4 3200MHz Soket AM4 mATX Fiyatı

İşlemci ne önerirsiniz? Sistemle orantılı çok uçuk fiyatlı olmayan ve ona uygun soğutucu.

Kingston HX430C15PB3/8 8GB 3000MHz DDR4 CL15 DIMM XMP HyperX Predator

Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı

Kasa : Power Boost Royal Serisi VK-G1004S 6x12cm Mavi Led Fanlı USB Fiyatı

Asus VP228QG 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) Full HD Fiyatı

Bir tek işlemci ve ekran kartı kaldı satın almadığım. Anakarttan şüpheliyim fazla mı ucuza kaçtım yoksa uygun mu? SLI yapmayacağım zaten. GTX 1070 hangi model önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 işlemciden sakınmanı tavsiye ederim. GTX1070 ile ufak da olsa bir dar boğaz söz konusuydu. ekran kartını sıfır mı alacaksınız? MSI'ın turbo(blower fanlı) modelini ve Zotac'ı pek tavsiye etmem, okuduğum yorumlar genellikle aşırı ısınmadan şikayetçiydi. Asus dual GTX 1070 kullanıyordum, 2 yıllık kart olmasına karşın PUBG ultra ayarlarda 70-75 dereceleri aşmıyordu. Asus Strix modelleri ve MSI GAMING X modellerine de yönelebilirsin. Yurt dışı ürünü alırım diyorsan da facebook'da Bilgisayar Toplama Destek (btd) diye bir grup var orada bir kişi uygun fiyata Evga 1070/1080 leri çok makul rakamlara satıyor (eren mete oçi) bir alışverişim olmadı ancak sıfır kart ilanlarını çok makul fiyatlara koyuyor.

i5 işlemciden sakınmanı tavsiye ederim. GTX1070 ile ufak da olsa bir dar boğaz söz konusuydu. ekran kartını sıfır mı alacaksınız? MSI'ın turbo(blower fanlı) modelini ve Zotac'ı pek tavsiye etmem, okuduğum yorumlar genellikle aşırı ısınmadan şikayetçiydi. Asus dual GTX 1070 kullanıyordum, 2 yıllık kart olmasına karşın PUBG ultra ayarlarda 70-75 dereceleri aşmıyordu. Asus Strix modelleri ve MSI GAMING X modellerine de yönelebilirsin. Yurt dışı ürünü alırım diyorsan da facebook'da Bilgisayar Toplama Destek (btd) diye bir grup var orada bir kişi uygun fiyata Evga 1070/1080 leri çok makul rakamlara satıyor (eren mete oçi) bir alışverişim olmadı ancak sıfır kart ilanlarını çok makul fiyatlara koyuyor.
Anakart AMD sen i5 alma demişsin :) Bence de almasın.

Bütçe belirtmemissiniz. 2600X 2700 veya 2700x öneririm. Zaten bu 3 seçenek var önünüzde fiyatı uygun olanı alın.

@Beijo o anakart ile i5 işlemci kullanamaz zaten. Ayrıca Zotac'ın fazla ısındığını ilk defa duydum. Gerçekten kaliteli bir markadır. Önerdiğin gibi Asus tercih edilebilir fakat MSI Gaming X tamamen gereksiz masraf.

İşlemci için R5 2600 veya R7 1700 önerebilirim sanırım. Darboğaz yapıp yapmayacağını bilmiyorum fakat bunu Youtube üzerinden karşılaştırmaları izleyerek görebilirsiniz. Ayrıca bütçe varsa daha iyi işlemciler de alınabilir.

Bütçemi sisteme göre ayarlayacağım 1070 e göre en uygun darboğaz yapmayacak kadar en üst seviye olmayan işlemci arıyorum. R7 1800x mi r7 2700 mü? Ekran kartı modellerinde bi strix var bi gaming x var bi rog strix var bunların farkları ney almışken en iyisi olsun gtx1070 lerden.Bu arada ram 2x8 olanı. Tek gibi yazmışım.

Bütçenizi belirtirseniz daha iyi toplarlar. Verebileceğiniz bütçe ne kadar buna monitör de dahil mi?

Maalesef tam belirtmemişsiniz ona göre daha iyi toplayabilir bazı arkadaşlar hani sadece bunu mu alsam dediğiniz için pek bir şey diyemiyorum çünkü belki bazı parçaları daha ucuz seçip yada daha uygun seçerek 1070 ti bir ekran kartı seçilebilir benim tavsiyem bu yönde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı