HANGİSİ ?

• 1070 + 1080p monitör.

• Alternatif sistem.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

BurakC

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Kısa zaman içerisinde laptop'ımın emekli olması doğrultusunda bir bilgisayar almayı planlıyorum.

JqrRRW.jpg

Aklımda bu sistem var. Pek anlamıyorum o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

1.Soru : 1070 kart alırsam 2k monitör almaz isem kart boşa gider deniyor. Böyle bir şey var mı ? monitöre fazla para verme durumum yok en fazla 500 - 700 lira falan verebilirim.

2.Soru : Eğer kart / monitör sıkıntısı var ise hangi kartı almamı önerirsiniz ? 1080p de oynayabilmek için 1 ms 60 / 75 Hz herhangi bir monitörde sıkıntı yaratmayacak.

3.Soru : İleride video veya yayıncılık ile uğraşacağım aksilik olmaz ise. Bu işlemci yeterli olacak mı ?

4.Soru : 1080p ile 2K arasında elbette bir fark var. Ama ben bu zamana kadar her oyunu low mediumda oynadım. 1080p ultra ayarların grafiği güzel midir acaba ? Elbette grafik sevdalısıyım ama çok çok ufak fark var ise benim için bir önemi yok. artık mevcut bilgisayarımdan gözüm kör oldu + düşük FPS almaktan BIKTIM.

5.Soru : Sistemde bu parçaları tutacak bir kasa PSU yok. Önerilerinize açığım.

SSD'im var. HDD var. Tekrardan almaya gerek yok.

İllaha 1070 olmasına gerek kesinlikle yok. Alternatif sistemlerinizi atabilirsiniz ama AMD taraftarı olduğum söylenemez.

Cidden yardımlarınıza ihtiyacım var şimdiden cevap verecek veya dikkate alacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) 144 HZ 1080P monitör alırsan bu ekran kartını kullanabilirsin. 1080P'de bazı oyunlarda tam performans çalışmayabiliyor, Nvidia'da bu kartın 2K'da kullanılmasını öneriyor.
2) 1080P 75 HZ için RX 480 ve GTX 1060 alabilirsin. Tavsiyem RX 480.
3) İşlemci yeterli olur. Video çekeceksen ekran kartını GTX 1060 yap, Shadow Play ile oyunları kaydebilirsin.
4) Şahsi görüş olarak 1080P yeterli bir çözünürlük oyun için. 2K ile arasında elbette fark var. Bu fark 2K ile 4K arasındaki fark kadar yok yalnız. 2K monitörlerde epey pahalı ve G-SYNC destekli monitör fiyatları aşırı düzeyde pahalı.
5) Dark N10, Zalman, Aerocool, Cooler Master, Silverstone kasalarına bakabilirsin. PSU olarak 600-650 Wattlık +80 Plus Bronz sertifikalı güç kaynağı sistemin için yeterli.

İyi günler.
Bende de GTX 1070 var ve monitor FHD, daha önceki kartım RX580'di, 1080P'de gözle görülür bir performans söz konusu değil ama RX 580 varken fan sesinden rahatsız oluyordum ve GPU sıcaklığı 75 derecelerde geziyordu, şu an 1080P'de en yüksek GPU sıçaklığı 52 derece gördüm ve tüm oyunları Ultra ayarlarda oynuyorum. (Ekran kartım Zotac 1070 Amp Extreme)
Eğer ortalama bir bütçem var ve sistemi bu gün kuruyor olsaydım RX 590 fiyatları çok uygun şu sıralar onu düşünürdum.

Eğer bütçe varsa daha iyi bir anakart ve 16 GB RAM seçilebilir. 1070'i 1080P de kullanabilirsin sıkıntı olmaz zaten 144 FPS almak için 1080P de bile bazı oyunlarda ayar kıstırıyor. 2K'da 60FPS 1080P 144FPS için ideal bir kart. Şimdilik 1080P 75Hz bir monitör alıp ileride yükseltebilirsiniz. Ama 2 ya da 3 yıl sonra o sistem yükseltme ister.
Ya ben bunları yazdımda konu çok eski nasıl buraya geldi bu. : (Boşa yazdım o kadar.

Eğer bütçe varsa daha iyi bir anakart ve 16 GB RAM seçilebilir. 1070'i 1080P de kullanabilirsin sıkıntı olmaz zaten 144 FPS almak için 1080P de bile bazı oyunlarda ayar kıstırıyor. 2K'da 60FPS 1080P 144FPS için ideal bir kart. Şimdilik 1080P 75Hz bir monitör alıp ileride yükseltebilirsiniz. Ama 2 ya da 3 yıl sonra o sistem yükseltme ister.
Ya ben bunları yazdımda konu çok eski nasıl buraya geldi bu. : (Boşa yazdım o kadar.
:D ben de tam 1070 almayın 1660 Ti var falan yazacaktım baktım 2016 konusu. Neden anasayfama düştü anlamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı