GTX 1070 Sisteme Monitör Tavsiyesi

Yeni monitör almak doğru olur mu?

• Evet

Oy: 7 100,0%
  • Hayır

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    7

omerttt

Hectopat
Daha fazla  
Sistem toplamayı düşünüyorum. Aslında şuan kullandığım bir monitör var linkten (LG 20M35A | LG Electronics UAE) özelliklerine bakabilirsiniz. 60 Hz 5ms 1600x900 HD ve 19.5 inç.

Ben bu monitörü değiştirmeyi düşünmüyordum ama D Sub çıkış ekran kartında yok dönüştürücü almak mantıklı mı sizce performans kaybı olur mu? Eğer monitörü satıp değiştirirsem;

Full HD 60 Hz 1ms özellikde bir monitörle oyunları 60 FPS'ye kitleyip oynamayı düşünüyorum. Bilenler aydınlatsın bu 5ms ile 1ms arasındaki fark akıcılık açısından önemli midir? Önemli fark yoksa 5ms tabiki önceliğim olur. Ekran boyutu ise 20-24 arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz ne kadar? GTX 1070 1080P ile darboğaz yaptığından dolayı 2K bir monitör almanız kartın tamamından faydalanmanızı sağlar. G-Sync ile rahat oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.
1920x1080P 144HZ almanızda fayda var
1080P monitör pek bir işe yaramaz GTX 1070 için.

Yenileme hızından daha önemlisi, özellikle panel teknolojisi ve çözünürlüktür. IPS panel ve 2K çözünürlük, yeme yanında yat. Muazzam bir kalitede tabiri caizse cam gibi görüntü verir.

Akıcılığı yenileme hızı(Hertz) sağlar, tepki süresi(ms) yavaşsa ekranda hayaletlenme(ghosting) olur. Yenileme hızı 60Hz olan monitör için 5ms tepki süresi yeterlidir. Yenileme hızı 144 ve üzeri değilse, tepki süresine takılma, tabii ki 5ms'nin üzerinde olmamak kaydıyla. Yinede 4ms ve altına öncelik tanıyabilirsin. Her şeyden daha önemlisi panel teknolojisi olduğu için, önce IPS panele yönelmelisin. Fakat bildiğim kadarıyla 1ms IPS panel mevcut değil, genelde; 2ms, 4ms ve 5ms IPS paneller bulunuyor. Görüntü kalitesi olarak IPS panelin rakibi yok, oyuncu monitörü diye satılan TN paneller ile standart diye satılan 5ms IPS paneller arasındaki kalite farkı devasa boyutlarda. Tabii ki fiyat olarak daha pahalı oluyorlar ama uygun fiyata modeller mevcut durumda.

Son düzenleme:
Sistem toplamayı düşünüyorum. Aslında şuan kullandığım bir monitör var linkten (LG 20M35A | LG Electronics UAE) özelliklerine bakabilirsiniz. 60 Hz 5ms 1600x900 HD ve 19.5 inç.

Ben bu monitörü değiştirmeyi düşünmüyordum ama D Sub çıkış ekran kartında yok dönüştürücü almak mantıklı mı sizce performans kaybı olur mu? Eğer monitörü satıp değiştirirsem;

Full HD 60 Hz 1ms özellikde bir monitörle oyunları 60 FPS'ye kitleyip oynamayı düşünüyorum. Bilenler aydınlatsın bu 5ms ile 1ms arasındaki fark akıcılık açısından önemli midir? Önemli fark yoksa 5ms tabiki önceliğim olur. Ekran boyutu ise 20-24 arası.
Ms olayını özetle şöyle açıklayım. Ekranda ghosting dediğimiz olay oluşur. Örnek vermem gerekirse ekranda bir aç, onu aşağı yukarı doğru kaydır, hareket ederken arkasında siyah bir iz bırakır buna ghosting denir. Rahatsız edici bir durum bu. Bu olayın görülmemesi için 1ms veya 2ms değerlere sahip monitörler alınmalı. Bütçeniz tam olarak nedir ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı