GTX 1070 sistemde düşük FPS

GroundPower

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemime göre oldukça düşük FPS aldığımı düşünüyorum. Nasıl bir eylem bu sisteme çözüm olabilir?
  • GTX1070 ASUS.
  • Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 SSD.
  • R5 3600.
  • 16 GB 3600 MHz RAM.
  • Corsair VS650.
Oyun içi Afterburner görüntüleri:

Apex Legends Screenshot 2021.07.25 - 17.00.41.75.png

Apex Legends Screenshot 2021.07.25 - 17.13.18.58.png

Stock fan kullanıyordum, arkadaşım Nochua diye bir marka önermişti, bunu hemen almam lazım mı?
İşlemci olması gerekenden fazla ısındığında frekans düşürür ve FPS'yi olumsuz yönde etkileyebilir. Daha fazla ısınmadan alsanız iyi olacaktır, 99 Derecelere çıktığında bilgisayar kapanmaya başlar. Snowman M serisine yönelebilirsiniz.

İşlemci olması gerekenden fazla ısındığında frekans düşürür ve FPS'yi olumsuz yönde etkileyebilir. Daha fazla ısınmadan alsanız iyi olacaktır, 99 Derecelere çıktığında bilgisayar kapanmaya başlar. Snowman M serisine yönelebilirsiniz.
Bu 2 sini aldığımda yeterli olur mu?

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-25_173121.png
    resim_2021-07-25_173121.png
    31,2 KB · Görüntüleme: 43
O bence biraz pahalıya kaçmış ama daha önce fan önerisinde önerildiğini hatırlıyorum. Onun yerine MX-4 termal macun alıp https://www.hepsiburada.com/snowman...oler-fan-p-HBV00000UVGM8?magaza=RSA-Teknoloji Bu veya bundan daha iyi bir fanı alabilirsiniz işini çok rahat görür.

Eki Görüntüle 1117875
Parası önemli değil yani, şu sisteme ben bunu aldığımda gerekli fps artışını alacak mıyım? Ve droplarım bitecek mi yani?

Parası önemli değil yani, şu sisteme ben bunu aldığımda gerekli fps artışını alacak mıyım? Ve droplarım bitecek mi yani?
MSI Afterburner değerlerinize bakılırsa işlemciniz oyun boyunca 90 derece'de çalışıyorsa bu sağlıklı bir durum değildir ve frekans düşürür, hayliyle frekans düşmesi de FPS kaybına yol açar. Zaten sorununuz FPS kaybı olmasa bile almanız gerek, ileride sıcaklık daha da artınca problem yaşarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyerek daha da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Geri
Yukarı