GTX 1070 sistemde düşük performans

Batu Hatipoğlu

Hectopat
Sistem:
Ekran Kartı: MSI GTX 1070 Gaming
İşlemci: İntel 6700k
Anakart: MSI B150 Gaming M3
Depolama: x2 120 GB SSD, 500 GB Harddisk
PSU: FSP 1000w
Soğutma: Kasa içinde 5 Adet fan ve işlemci içinde Cooler Master xl140 var.

Win 10 1709 sürümünü kullanıyordum. 1803 Sürümüne güncellerken boşluğuma geldi ve manuel olarak bilgisayarıma restart attım. Tabi ki de PC kafayı yedi. Ben de format attım. Lakin 5 formatım olmasına karşın PC inanılmaz derecede yavaş. Daha doğrusu ekran kartı hiç çalışmıyor gibi davranıyor sanki Intel HD Graphics gibi. Ekran kartı işlemci frekansı 139 bellek frekansı ise 409 gibi absurt bir değerde takılı kalıyor. Olay görüntüleyicisinden bütün hatalara baktım, kayda değer bir hata ile karşılaşmadım. Genellikle Windows Update kapattın, onu kapattın gibi. Sistem yapılandırmasından ve görev yöneticisinden gereksiz her şeyi kapadım. Driverlerı çok kez sildim yükledim acaba sorun onlarda mı diye eski sürümlere dahi döndüm.

LOl'de 37-60 FPS BDO 17 FPS gibi saçma değerler alıyorum. Bad Sector'e de baktım bir cacık çıkmadı. Çok kez Microsoft'u aradım acaba Windows sürümü ile alakalı mı diye ama çözüme kavuşturamadık. Kısacası Driver sorunum var ama hangisinden kaynaklı anlamıyorum. PC ilk kurulunca falan çok düzgün driverleri atıp kapat aç yapınca PC'ye bozuluyor. Herhangi bir sıcaklık sorunum yok.

Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı