GTX 1070 sistemde FPS çok oynuyor

İşletim sistemi
Windows 10

Edgar Davids

Picopat
RAM
2x8GB 2400MHz Corsair Vengeance cl16
SSD veya HDD modeli
Union Memory 500gb m2 nvme ssd
Ekran kartı
Gigabyte GTX 1070 G1 8GB
Anakart
ASRock h610m-hvs m.2 r2.0
İşlemci
Intel i3-12100f
Arkadaşlar oyun oynarken FPS değerlerim coşuyor adeta. Ekran kartımı söküp taktıktan sonra bunu yaşamaya başladım. Örneğin; FPS 110 civarlarında iken bir anda 70-80'lere düşüyor sonra 90-100 civarlarına çıkıyor bir ara yine 110'ları görüyor yükseliyor düşüyor FPS çok fazla oynuyor anlayamadım durumu. Ekran kartımı da gayet doğru taktım. Sokete takarken oturma sesini vs. de duydum acaba bir yerde hata mı yaptım diye sorguluyorum ancak önceden de yaptım ve böyle bir sorunla karşılaşmadım sizce sebebi ne olabilir?

Son düzenleme:
Arkadaşlar oyun oynarken FPS değerlerim coşuyor adeta. Ekran kartımı söküp taktıktan sonra bunu yaşamaya başladım. Örneğin; FPS 100 iken bir anda 70'lere düşüyor sonra 80-90 civarlarına çıkıyor bir ara yine 100'leri görüyor yükseliyor düşüyor anlayamadım durumu. Ekran kartımı da gayet doğru taktım. Sokete takarken oturma sesini vs. de duydum acaba bir yerde hata mı yaptım diye sorguluyorum ancak önceden de yaptım ve böyle bir sorunla karşılaşmadım sizce sebebi ne olabilir?

1070'lerin artık ömrü doluyor kanka normal değil mi sence olması?

hocam NFS Payback oynarken yaşadım. Zero Hour oynarken de FPS değerlerim 90-100 civarlarındayken o da düştü mesela nedenini anlayamadım.
FPS denilen şey zaten değişken, bu her oyunda değişkenlik gösteriyor. Belirli olarak bir sayıda kalması olanaksız, ne kadar değişeceği oyuna ve o oyunun o an ne kadar ekran kartını ve işlemciyi zorladığına bağlı.

Arkadaşlar oyun oynarken FPS değerlerim coşuyor adeta. Ekran kartımı söküp taktıktan sonra bunu yaşamaya başladım. Örneğin; FPS 110 civarlarında iken bir anda 70-80'lere düşüyor sonra 90-100 civarlarına çıkıyor bir ara yine 110'ları görüyor yükseliyor düşüyor FPS çok fazla oynuyor anlayamadım durumu. Ekran kartımı da gayet doğru taktım. Sokete takarken oturma sesini vs. de duydum acaba bir yerde hata mı yaptım diye sorguluyorum ancak önceden de yaptım ve böyle bir sorunla karşılaşmadım sizce sebebi ne olabilir?
Bu bana SSD sorunuymuş gibi geldi. SSD doluluk oranı ve sağlığı nasıl? Ne kadar süredir formatlamıyorsunuz?

Geri
Yukarı